Özelleştirmeler

Tüm özelleştirmeler sayesinde Denizli Belediyesi’ne 30 Milyon YTL kaynak artı değer sağlandı.

Özelleştirmeler Temizlik İşleri ile başladı. Denizli Belediyesi Temizlik İşleri için 1 yıllık 8 Milyon YTL’ ye yakın para ödüyordu. Hizmet özelleştirildi ve bu işi yarı fiyatına yani 4 Milyon YTL’ ye yaptırır hale geldik. Artık Denizli’nin sokakları daha temiz. Özelleştirme sayesinde çöpler zamanında toplanıyor.

Özelleştirmeler Toplu Taşıma ile devam etti. Zarar etme konumundaki otobüs işletmeleri özel şirkete devredildi. Bir sorunun yaşanmadığı bu özelleştirme sonra bu hizmetten de kar eder hale gelindi. Ulaşıma ayrılacak pay başka hizmetlere yönlendirildi. Otobüs işletmeleri ile de toplu taşıma hizmetlerinde yılda 9 Milyon  YTL tasarruf eder hale geldik.

Belediye araçlarının özel şirkete devriyle 1 milyon YTL tasarruf sağlandı. Su sayaçlarının özelleştirilmesinden 500 bin YTL, belediye güvenliğinin özelleştirmesinden de 450 bin YTL kaynak bütçemizde kaldı.

Yeşil bir Denizli yaratma özleminde olan belediyemiz park ve bahçeler müdürlüğünü de özelleştirme yoluna gitti. Son olarak özelleştirilen bu hizmetle de Denizli Belediyesi 2 Milyon YTL tasarruf etti.


 

Bu Kategorideki Diğer Başlıklar