Ana Sayfa Projelerimiz Belediyespor Şampiyona Görkemli Kutlama

Şampiyona Görkemli Kutlama

Türkiye 3. Lig 3. Grup’ta mücadele ederken 2. Lig’e yükselmek için Play Off’a kalan ve Play Off final maçında Diyarbakır DİSKİ Belediyespor’u yenerek 2. Lig’e yükselen Denizli Belediyespor’a, görkemli kutlama programı düzenlendi.

Denizli Belediyespor’lu futbolcular ve teknik heyet, kırmızı-beyaz renklerle süslenmiş TIR’la kaldığı otelden şehir turu atarak kutlamanın yapıldığı Çınar Meydanı’na geldi.
Takıma gönül vermiş yüzlerce taraftar meydanda coşkuyla takımını karşıladı. Kutlamaya, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Belediyesi önceki başkanı Nihat Zeybekci ve yüzlerce kişi katıldı. Futbolcular ve teknik heyet, Ankara’dan getirdikleri şampiyonluk kupasını kaldırınca, meydandan bulunan yüzlerce taraftar hep bir ağızdan ‘Şampiyon Denizli Belediyespor’ şeklinde tempo tuttu. Ardından teknik heyet ve futbolcular, şampiyonluk kupasını Denizli Belediye Başkanı Zolan’a sundu.
Meydandaki yüzlerce taraftar, davullar ve zurnalarla oyuncuları alana çağırdı. Taraftarlar ve futbolcular, uzun süre hafızalardan silinmeyecek şampiyonluk kutlaması yaşattı.
-ŞAMPİYON DENİZLİ BELEDİYESPOR-
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, alkışlar ve tezahüratlar arasında platforma gelerek meydanda bulunan yüzlerce taraftara seslendi.
‘Bu başarının gerçek sahipleri sporcular ve bu işe gönül vermiş taraftarlardır’ diyen başkan Osman Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘Bugün Denizli’mizde çok anlamlı bir kutlamaya şahit oluyoruz. 1 yıl önce takımımızın 3. Lig’e inmesi sonucu bu sene tamamen gençlerden ve öz kaynaklarımızdan oluşan, abartmadan yürümemiz gerektiğini bizlere söyleyen önceki dönem belediye başkanımız Nihat Zeybekci’nin önerisiyle oluşan takımız 2. lig’e yükseldi. Başta Nihat başkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Maçtan bir gün önce Ankara’daydım. Futbolcu arkadaşlarımla bir araya geldik. Onlara söylediğimiz tek şey şuydu. Çıkın tüm yeteneklerinizi sergileyin sonuç önemli değil kazanırsanız seviniriz kaybederseniz üzülmeyiz dedik. Ama o gün orada çocuklarımızın gözlerine baktığımızda sonuca gitme arzusu vardı. Ben bu sporcularımızı candan kutluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.’
-BU ŞAMPİYONLUK ERHAN İÇİN-
Denizli Belediyspor Kulüp Başkanı Tanju Beştaş ise şampiyonlukla ilgili söylenecek çok şey olduğunu belirtti.
Kulüp Başkan Beştaş, şunları ifade etti:
‘Ankara’da 19 Mayıs Stadı final maçında sahadaki ilk 11’de 6 tane Denizli doğumlu çocuğumuz vardı. Bununla gurur duyuyoruz. Tabiki buna vesile olan ağabeyleri vardı. Tabi sadece Denizli doğumlu çocuklarla olmuyor. Türk futboluna hizmet ediyoruz. Biz bir yerde yavru horoz olarak Denizlispor’un alt yapısıyız. İnşallah önümüzdeki yıl Denizlispor’umuz şanlı günlerini yeniden görecek. Şampiyonluklarla ilgili 11 aydır çok acılar yaşadık. Türk futbolunda Çağdaş Çetinler, Ersen Martinler olabilecek Erhan’ı trafik kazasında kaybettik. Böyle bir acıdan 3 gün sonra Kars maçına çıktık. Bu şampiyonluk Erhan içindir.’
Bu arada Kulüp Başkanı Tanju Beştaş’ın konuşmaları, ‘Erhan ölmedi kalbimizde yaşıyor’ sloganlarıyla sık sık kesildi.
Başkan Beştaş, Müsabaka bittikten sonra Erhan’ın posterini görünce aşırı duydulandığını kaydederek, ‘gerçekten duygulanmamak mümkün değil. Hepimiz gözyaşı dökdük ama sonunda güldük. Ama buruk bir sevinç oldu. Bizi Ankara’da yalnız bırakmayan Denizli 57 Gençliği kutluyorum. Diyabakır DİSKİ Belediyespor başkanı ve yönetimini de kutluyorum. Çünkü gerçekten centilmence bizi desteklediler. Müsabakadan sonra onlarda bize sarıldılar. Biz kazandık biz sevindik, onlar da biz kaybettik ama sizin için sevindik dediler. Denizli’den onları da kutuluyorum. Şampiyonluklar ilgili son sözümü söylüyorum. İşte futbolcularımız burada, kupa burada, son söz Denizli’ye şampiyonluk. Denizli’ye hayırlı olsun’ dedi.
Taraftarlar konuşmanın ardından hep bir ağızdan ‘Şampiyon’ sloganlarıyla meydanı inletti.
Daha sonra masöründen, teknik direktörüne, kulüp başkanından futbolcularına kadar Denizli Belediyespor kafilesi, başkan Osman Zolan, milletvekili Mehmet Yüksel ve önceki dönem belediye başkanı Nihat Zeybekci, birlikte şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı, fotoğraf çektirdi.