Devam Eden Projeler

 
Geleceğini Tasarla Projesi'ne gençlerden yoğun ilgi 09.11.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen "Geleceğini Tasarla Projesi" kapsamında "Bilgisayar Okur Yazarlığı" ve "Eğitmen Eğitimi" programı düzenlendi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimler ile toplumun farklı kesimlerinin bilgiye ulaşımlarının kolaylaştırılması hedefleniyor.
Sırada “Üçgen Meydanı ve Köprülü Kavşak Projesi” var 22.10.2015
Bugüne kadar verdiği tüm sözleri tek tek yerine getirerek Denizli’nin hizmetine sunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Teleferik Projesi’nin ardından sıranın “Üçgen Meydanı ve Köprülü Kavşaklar Projesi”ne geldiğini müjdeledi. Bir kaç ay içerisinde projeye başlayacaklarını kaydeden Başkan Zolan, “2016’nın projesi Üçgen olacak. Denizli büyük bir meydana kavuşacak” dedi.
Çameli'ye 14 milyon liralık yatırım 09.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çameli Belediyesi’nin hayata geçirdiği 14 milyon TL'lik yatırımın toplu açılış ve temel atma töreni yapıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,"30 Mart seçimlerinde ne söz verdiysek tutmaya devam ediyoruz. Denizli'de ne varsa Çameli'de de o olacak dedik. Bu gün 14 milyon liralık yatırımla bunu kanıtlıyoruz" dedi.
Büyükşehir'den Çal'a yatırım atağı sürüyor 02.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çal İlçesi'nde gerçekleştirdikleri yatırımların açılış, inceleme ve temel atma törenlerine katıldı. Süller-Hançalar Yolu, Akkent Gölbaşı Parkı ve Ortaköy kilit taşı yatırımlarının açılışını gerçekleştiren Başkan Zolan, Süller Mahallesi'nde 2 bin tonluk su deposunun temel atma törenini yaptı. Başkan Zolan, "Halkımızın yaşam kalitesini artırmak için gece gündüz çalışacağız" dedi.
Çivril'e 7,5 milyon liralık yatırım 02.10.2015
30 Mart seçimlerinin ardından “Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak” sloganıyla yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çivril’de 7,5 milyon liralık yatırımı kapsayan açılış ve temel atma töreni düzenledi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı törenler kapsamında, Yamanlar-Karayahşiler Yolu’nun açılışı gerçekleştirilirken, Işıklı Altyapı, Gümüşsu Kiraz Alım Merkezi ve Çivril (Merkez) 5000 m3 su deposu temel atma töreni gerçekleştirildi.
Denizli, Sanat Merkezi'ne kavuşuyor 29.09.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, talihsiz bir yangın sonucu tamamen kullanılamaz hale gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Başkan Zolan, sanat merkezinin küllerinden doğacağını vurgulayarak, "Burada kültür, sanat ve sinema aynı heyecanla tekrar yaşanacak" dedi.
Güney'e 6 milyonluk yatırım 04.09.2015
Güney İlçesi'nde Kurtuluş günü nedeni ile bir dizi etkinlik yapıldı. 93 yıl önce düşman işgalinden kurtulan ilçenin, kurtuluş gününde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alt yapı yatırımlarının startı verildi. Yapılacak yeni yatırımlarla ilçenin çehresi değişecek.
Sağlık merkezi inşaatı tüm hızıyla sürüyor 20.08.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Valiliği ve hayırsever Halil Çarkıt'ın işbirliği ile geçen nisan ayında protokolü imzalanan "Denizli Büyükşehir Belediyesi Halil Çarkıt Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi" inşası tüm hızıyla devam ediyor.
Sarayköy Otogarı yükseliyor 01.08.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın Sarayköylülere söz verdiği ve geçen mayıs ayında temeli atılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sarayköy İlçe Otogarı'nın yapımı tüm hızı ile devam ediyor. Sarayköy Otogarı'nda fiziki gerçekleşmenin yüzde 55 olduğu belirtildi.
Başkan Zolan'dan Üçgen ve havuz müjdesi 16.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İzmir-Ankara-Antalya yol ayrımında bulunan Üçgen Kavşağı'nın ihale aşamasına getirildiğini, bu yıl ilk kazmayı vurmak istediklerini müjdeledi. İncilipınar Yüzme Havuzu'nun yıkılarak kapalı yüzme havuzuna dönüştürüleceğini duyuran Başkan Zolan, bunun dışında şehir merkezine 3 yüzme havuzu daha yapacaklarını, bazı ilçelerde de yüzme havuzu projelerinin sürdüğünü belirtti.
Trafikte yeni dönem başlıyor 15.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi, kavşaklarda bekleme sürelerini en aza indirerek, gerek sürücüler gerekse yayalara yönelik trafiği daha güvenli hale getirmek için trafikte yeni bir dönem başlatacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçireceği projede ilk etapta merkezdeki 110 kavşak birbirine entegre edilerek, "Trafik Yönetim Sistemi" kurulacak.
Büyükşehir her yerde 24.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin kent genelinde sürdürdüğü çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir günde Çardak, Bozkurt, Kale ve Tavas'ı ziyaret ederek, Büyükşehir'in gerçekleştirdiği yatırımları inceledi. Asfalt, meydan düzenlemesi ve alt yapı çalışmalarını inceleyerek, kilit taşı teslimlerine katılan Başkan Zolan, birçok mahallede vatandaşlarla kucaklaştı.
Gültepe Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin temeli atıldı 17.05.2015
Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Gültepe Mahallesi'ne yapılacak Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin temeli atıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sağlık hizmetlerinde de Büyükşehir en önde, vatandaşımızın yanında" dedi.
Sarayköy otogarına kavuşuyor 16.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın 30 Mart seçimlerinden önce söz verdiği Sarayköy İlçe Otogarı'nın temel atma töreni yapıldı. Sarayköy'de "Sayın Başkanımız sözünüzde durdunuz garajımızı yapıyorsunuz teşekkür ederiz" pankartıyla karşılanan Başkan Zolan, "Sarayköy'de hizmet destanlarını yazmaya devam edeceğiz" dedi.
Bakan Zeybekci: “Türkiye’nin en iddialı kongre ve kültür merkezi” 10.11.2014
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, isminin verildiği Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Zeybekci, “Türkiye’nin en iddialı kongre ve kültür merkezlerinden birisi ortaya çıkıyor” dedi.
Yayla turizmi projesi hız kesmeden sürüyor 06.11.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin alternatif turizm kaynaklarını artırmak için hayata geçireceği yayla turizmi projesi tüm hızıyla devam ediyor.
Bakan Zeybekci, Laodikya’da inceleme yaptı… 28.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Kültür Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 19 Ağustos 2008’de Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne devir edilen Laodikya Antik Kenti'nin aradan geçen süre içinde inanılmaz bir değişim yaşadığını dile getiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Laodikya kazı alanını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Zeybekci, yaptığı açıklamada “Başta Denizli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Denizli, arkeoloji alanında dünyada bir numara olacak” dedi.
Teleferik 1,5 ay sonra bitiyor 07.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentte bir ilki daha gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, "Denizli bölgedeki ilk teleferiğe kavuşacak. Yaklaşık 1.5 ay içerisinde teleferik inşaatımızın tamamlandığını göreceğiz" dedi.
Kültür ve sanatın kalbi bu merkezlerde atacak 29.08.2014
Denizli’ye kültür ve sanat alanında farklı bir prestij kazandıracak Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nin yapımı tüm hızıyla devam ediliyor. Denizli’de kültür ve sanatın kalbi yeni yapılan bu modern merkezlerde atacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan: “Kültürümüze sahip çıkacağız” 24.08.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindeki heyet, Tavas ve Çardak’da düzenlenen festivallere katıldı. Nikfer’de geleneksel sareli tatlısı adına düzenlenen festivale katılan Başkan Zolan, bölgedeki vatandaşların şimdiden Bozdağ Kayak Merkezi için hazırlık yapmasını istedi. Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak atalarımızdan gelen değerlere sapa sağlam sahip çıkacağız” dedi.
Yayla turizminin yeni adresi Denizli olacak 23.07.2014
Sahil turizmi dışındaki tüm turizm çeşitlerini kentin farklı bölgelerinde barındıran Denizli, Büyükşehir Belediyesi'nin kompleks projesiyle yayla turizminin de merkezi olacak. Denizli'yi yayla turizminde marka yapacak proje kapsamında, bir tarafta teleferik inşaatı hızla sürerken diğer tarafta konaklama ve hizmetler için yapılacak tesis çalışmaları devam ediyor.
Denizli Böyle Görünecek 27.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan teleferik projesinde çalışmalar devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bağbaşı ile Zeytinli Yaylası arasında kurulacak olan teleferik sisteminin Eylül ayı sonunda tamamlanacağını söyledi.
İlbade Kumtepe Spor Tesislerinin Temeli Atıldı 18.03.2014
Son yıllarda hizmete sunduğu spor tesisleriyle Denizli halkının daha temiz, sağlıklı ve modern ortamlarda spor yapmasını sağlayan Denizli Belediyesi Kumtepe Spor Tesisleri'nin temelini attı.
Hedef kültür ve sanat alanında da güçlü bir Denizli 20.02.2014
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin isminin verildiği ve Ege'nin en büyüğü olacak kongre ve kültür merkezinin inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Zolan, " Pek çok alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da Denizli'yi bölgenin en güçlü şehri haline getirmek istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için attığımız en büyük adım ise Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi olacak" dedi.
Karşıyakalılar Artık Yağmurdan Korkmayacak 15.02.2014
Denizli’nin farklı bölgelerindeki altyapı çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Denizli Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi’nde hayata geçirdiği yağmur suyu hattı projesi ile bölge halkının yaşadığı su baskını sorununa son vermeye hazırlanıyor.
Denizli Yeni Sanat Merkezine Kavuşuyor 10.02.2014
Denizli Belediyesi talihsiz bir yangın sonrası kullanılamaz hale gelen Sanat Merkezi'nin yapımına başladı. Yapımı 400 günde tamamlanacak merkezin Denizli'ye ayrı bir prestij kazandıracağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Yeni yapılacak sanat merkezi bölgenin en modern sanat merkezlerinden biri olacak" dedi.
Hizmet Destanı Devam Ediyor 06.02.2014
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, son 10 yılda sürdürdükleri çalışmalar ile Denizli’nin çehresini değiştirdiklerini söyledi. Büyükşehir ile birlikte kent merkezinde yaptıkları hizmetleri Denizli'nin en uzak noktasına kadar taşıyacaklarını dile getiren Başkan Zolan, “ Hayallerimiz de hedeflerimiz de büyük. ‘Büyükşehir’e Büyük Projeler Yakışır’ düşüncesiyle hareket edeceğiz” dedi.
AK Vadi Projesinde Geri Sayım Başladı 17.01.2014
Denizli Belediyesi ve T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı işbirliğiyle Ege’nin en büyük parkı olan Akvadi Parkı’nın tamamlanmasında geri sayım başladı. Bölgeye renk katacak olan parkın büyük bir bölümü bitirildi, kalan bölüm ise kısa sürede tamamlanacak.
Şirinköy Mahallesi'ne Asırlık Yatırım 07.01.2014
Denizli Belediyesi'nin Şirinköy Mahallesi'nde yaptığı 2000 tonluk su deposu ile bölge bir daha içme suyu sıkıntı yaşamayacak. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan Şirinköy Mahallesi'nde yapılan su deposunun tamamlanmasıyla mahallenin 100 yıl içme suyu sorunu yaşamayacağını ve bölge insanının daha kaliteli içme suyuna kavuşacağını söyledi.
Nereden Nereye 06.01.2014
Denizli Belediyesi'nin ardı ardına gerçekleştirdiği projelerle inanılmaz bir değişim yaşayan Kayıhan, Asmalıevler, Hürriyet Mahalleri kentin yeni gözde mekanları olma yolunda hızla ilerliyor. Bölgenin trafik güvenliğini üst noktaya çıkaran Kayıhan Geçidi, Denizli'nin en uzun üst geçidi olma özelliğini taşıyan Kayıhan Yaya Üst Geçidi, farklı mimari yapısı ile dikkatleri hemen üzerine çeken Kayıhan Kapalı Pazaryeri ile Bilgi Evi ve Kurs Merkezi, yapımı devam eden Kayıhan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Denizli Belediyesi tarafından bölgeye yapılan yatırımlardan sadece bazıları.
Denizli Teleferiğine Kavuşuyor 19.12.2013
Denizli Belediyesi tarafından yapılacak olan teleferik projesine başlanıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında ihalesi gerçekleştirilen projede imzalar atıldı, yer teslimi de yapıldı. Teleferik sisteminin tamamlanmasıyla Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na 6 dakikada ulaşımın mümkün olacağını söyleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ''Teleferik projesi ile Denizli'mizde önemli bir 'ilk'e daha imza atıyoruz. Artık vatandaşlarımız büyük park ve yeşil alanların dışında doğa ile iç içe muhteşem bir ortama teleferikle ulaşıp, burada keyifli zamanlar geçirecekler'' dedi.
Denizli İkinci Beyazına Kavuşuyor 17.12.2013
Denizli'nin Pamukkale'den sonra ikinci "Beyaz Cenneti" olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bozdağ Kayak Merkezi'ndeki çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Vali Demir ile birlikte Bozdağ’a giderek çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Bozdağ'ın turizme kazandırılması konusunda Denizli tüm kurumlarıyla işbirliği ve güç birliği yaptı. Burası en kısa sürede ülkemiz turizmine hizmet etmeye başlayacak. Bundan da kazançlı çıkan ülkemiz ve Denizli Ekonomisi olacak. Bunu Denizli olarak biz birlikte başardık" dedi.
Yenişehir'e Dev Kent Parkı 05.12.2013
2004 yılından bu yana Denizli'nin dört bir yanını birbirinden büyük yeşil alan ve parklarla donatan Denizli Belediyesi, Yenişehir'de yaklaşık 400 bin metrekare büyüklüğündeki dev kent parkı için düğmeye bastı. Yenişehir Kent Ormanı'nı yeniden düzenleyecek olan Denizli Belediyesi bu alanda 7'den 70'e tüm Denizli halkına pek çok alternatifi bir arada sunacak.
Korucuk Mahallesi'nin içme suyu hattı yenileniyor 04.12.2013
Denizli Belediyesi Korucuk Mahallesi'nin içme suyu hattını yeniliyor. 10 kilometrelik hatta kullanılan kaliteli ve sağlam borular ile bölgede olası arızalar önlenmiş, bölge insanına ise daha kaliteli içme suyu sağlanmış olacak.
Molla Deresi Cennet Bahçesi Gibi Oluyor 07.11.2013
Denizli Belediyesi, daha önce 174 bin m2 alanı park yapılan Molla Deresi'nin,bu kez 15 bin m2 ek kısmını, organik pazar ve Denizli'ye özgü bitki gösteri alanı şeklinde düzenliyor.
Denizli yeni sanat merkezine kavuşuyor 02.10.2013
Geçtiğimiz yıl ocak ayında yanarak kullanılamaz hale gelen Denizli Belediyesi Sanat Merkezi'nin yeniden yapılması için tüm hazırlıklarını tamamlayan Denizli Belediyesi yeni sanat merkezinin ihalesini gerçekleştirdi. Yapımı 400 günde tamamlanacak merkezin Denizli'ye ayrı bir prestij kazandıracağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Yeni yapılacak sanat merkezi bölgenin en modern sanat merkezlerinden biri olacak" dedi
Umutkent-1 Sosyal Tesisi'nin Temeli Atıldı 07.08.2013
Denizli Belediyesi tarafından yapılacak olan Umutkent-1 Sosyal Tesisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Umutkent 1 sakinlerinin istekleri doğrultusunda projelendirilen ve 5 bin 500 metrekare alana sahip tesiste ; kahvehane, restoran, pastane, terzi, kasap, market, kuaför, berber, butik ve PTT yer alacak.
Denizli'nin Türk Dönemi Tarihi Gün Yüzüne Çıkıyor 12.03.2013
Denizli Belediyesi’nin destek verdiği, Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) bilimsel sorumluluğunu üstlendiği ve Denizli Müze Müdürlüğü’nün başkalığında İlbade Mezarlığı’ndaki kazılarda, Denizli’nin Türk Dönemi tarihine ışık tutacak eserler ortaya çıkarılmaya devam ediyor. Harabe altında kalan birçok mezar gün yüzüne çıkartılıp, mezarların çevresi yeniden düzenlenirken, mezarlık çevresindeki duvarlar da yapılıyor.
Nihat Zeybekci Kongre Ve Kültür Merkezi'nin Yapımına Başlandı 06.01.2013
Denizli Belediyesi, 25000 m2’lik alana 14000 m2 taban alanı bulunan ve içinde 2500, 1000 ve 500 kişilik konser, oyun, gösteri, prova ve toplantı salonları bulunan Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olacak Nihat Zeybekci Kongre Ve Kültür Merkezi’nin yapımına başladı. İncilipınar Parkı’nın içinde yer alacak Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin büyük bir bölümü zeminin altında olacak.
Denizli içme suyu sıkıntısı yaşamayacak 12.08.2012
Yapımı devam eden ve Denizli’nin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Akbaş Barajı’nda Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Bilal Uçar ile birlikte incelemelerde bulunan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Baraj tamamlandığında Denizli önümüzdeki 60 yıl boyunca içme suyu sıkıntısı yaşamayacak” dedi.
Muhtelif Yerlere Alt Yapı Hizmeti 07.08.2012
Denizli Belediyesi, şehrin çeşitli bölgelerindeki alt eksikliklerini gidermek için 56 km uzunluğunda içme suyu ve kanalizasyon hattına başlıyor.