Ana Sayfa Projelerimiz Devam Eden Projeler Denizli Teleferiğine Kavuşuyor

Denizli Teleferiğine Kavuşuyor

Denizli Belediyesi tarafından yapılacak olan teleferik projesine başlanıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında ihalesi gerçekleştirilen projede imzalar atıldı, yer teslimi de yapıldı. Teleferik sisteminin tamamlanmasıyla Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na 6 dakikada ulaşımın mümkün olacağını söyleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ''Teleferik projesi ile Denizli'mizde önemli bir 'ilk'e daha imza atıyoruz. Artık vatandaşlarımız büyük park ve yeşil alanların dışında doğa ile iç içe muhteşem bir ortama teleferikle ulaşıp, burada keyifli zamanlar geçirecekler'' dedi.
Denizli Belediyesi’nin kentte yaşayan vatandaşların sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile hayata geçirdiği teleferik projesinde geri sayıma başlandı. Geçtiğimiz Eylül ayında ihalesi gerçekleştirilen projede yer teslimi yapıldı. Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na çıkacak olan kentin ilk teleferik sistemi ile yerli ve yabancı turistin bölgeye çekilmesi hedefleniyor.
Başkan Osman Zolan: ''Denizlimizin Sosyal Yaşantısına Renk ve Farklılık Katacağız''
Denizli Belediyesi’nin fark yaratan projelerinden biri olan ‘Teleferik Projesi’nin Denizli'ye önemli kazanımları olacağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Titizlikle sürdürdüğümüz planlamalarımız sonunda teleferik projemizin ihalesini geçtiğimiz Eylül ayında yaptık. İlgili firmayla sözleşme imzalayıp yer teslimini gerçekleştirdik. Bu projemiz hem Denizli'nin sosyal yaşantısına renk ve farklılık katacak hem de kent merkezindeki turizmin hareketlenmesini sağlayacak. Teleferik projemiz inanıyorum ki turizme ciddi katkılar sağlayacak'' dedi.
Zeytin Yaylası Turizme Kazandırılıyor
Uzun süren araştırmalar sonucu teleferiğin başlangıç noktasının Bağbaşı Mahallesi'nde olacağını ve buradan Zeytinli Yaylası'na çıkılacağını dile getiren Başkan Zolan, "Bağbaşı Mahallesi'nden bindiğimiz teleferik ile Denizli'yi seyrederek Zeytinli Yaylası'na kadar çıkabileceğiz. 1.300 metre uzunluğundaki bu sistemle Zeytinli Yaylası'nın o güzel ve muhteşem doğasına ulaşacağız. Böylece Denizli'mizde yaşamak daha da ayrıcalıklı bir hale gelecek'' dedi.

''Vatandaşlarımız Teleferiğe Akın Edecekler''
Kurulacak sistemde 24 kabin bulunacağını ve her kabinin 8 kişilik olacağını belirten Başkan Osman Zolan; ''Sistemle kentin tüm güzellikleri ve ormanları çıplak gözle izlenebilecek. Seyir noktalarından güneşin doğuşu ve batışına kentin görkemli görünüşü eşlik edecek. Teleferik sayesinde gerek yerli ve yabancı turistler gerekse Denizli halkı, şehrimizi çok daha farklı açılardan görme fırsatı bulacak. İnanıyorum ki, vatandaşlarımız teleferik hatlarına akın edecek ve şehir dışından gelen misafirleri ilk önce teleferikle gezdirecekler. Proje kapsamında, şehir merkezine yakın olan Zeytin Yaylası’nda çadırlı ve bungalovlu kamp alanları, günübirlik kullanım alanları, yöresel ürün sergi ve satış yerleri yapılacak. Proje ile hem yerli hem yabancı turistin bölgeye çekilmesi ile alternatif turizm türünün bütünleşmesi ve bölgenin doğal değerleri ile ilişkilendirilmesi de sağlanmış olacak. Bu da kent içi turizme ciddi bir katkı sağlayacak. Teleferik ile Zeytin Yaylasına 6 dakikada ulaşım mümkün olacak. Sözleşme imzaladık ve yer teslimini gerçekleştirdik. Proje 330 gün içinde tamamlanacak. Şimdiden Denizlimize hayırlı olsun'' dedi.