Nereden Nereye

Denizli Belediyesi'nin ardı ardına gerçekleştirdiği projelerle inanılmaz bir değişim yaşayan Kayıhan, Asmalıevler, Hürriyet Mahalleri kentin yeni gözde mekanları olma yolunda hızla ilerliyor. Bölgenin trafik güvenliğini üst noktaya çıkaran Kayıhan Geçidi, Denizli'nin en uzun üst geçidi olma özelliğini taşıyan Kayıhan Yaya Üst Geçidi, farklı mimari yapısı ile dikkatleri hemen üzerine çeken Kayıhan Kapalı Pazaryeri ile Bilgi Evi ve Kurs Merkezi, yapımı devam eden Kayıhan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Denizli Belediyesi tarafından bölgeye yapılan yatırımlardan sadece bazıları.
Denizli Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yatırımlarla Kayıhan, Asmalıevler, Hürriyet Mahalleri son yıllarda inanılmaz bir değişim yaşadı. Denizli Belediyesi'nin ardı ardına gerçekleştirdiği projeler 3 mahalleyi kapsayan bölgeyi kentin yeni gözde mekanlarından biri haline getirdi. Bölgenin en önemli sorunlarından biri olarak gösterilen Kayıhan Yol Kavşağı'nın trafik güvenliği 2009 yılında yapılan Kayıhan Geçidi ile sağlandı. Yine bu bölgede 2010 yılında Denizli'nin en uzun üst geçidi olma özelliği taşıyan Kayıhan Yaya Üst Geçidi hizmete sunuldu ve yaya güvenliği de üst noktaya taşındı.

İnanılmaz değişim
Bölgeye çok sayıda park ve yeşil alan kazandırdıklarını yatırımların bunlarla sınırlı kalmadığını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Bu bölgeye bir çok yatırım gerçekleştirdik. Bunlardan en önemlisi Kayıhan Geçidi ve Kayıhan Yaya Üst Geçidi. Bu yatırımlarla trafik güvenliği bölgede üst noktaya taşındı. Bunun dışında bölgenin çok önemli ihtiyaçlarından biri yeşil alan ve parklardı. Uygun olan bir çok yere park yaptık. Yine bu bölgede kronik sorunlarından biri olan yağmur suyu sorununu ortadan kaldırdık. 50 km uzunluğunda yağmur suyu hattını yaptık. Bölge insanımız artık yağmur yağarken endişe etmiyor. Yine bu mahallelerimiz ve bölgemiz için çok önemli bir projeyi bitirdik ve hizmete sunduk. Bölge insanın yıllardır özlemini duyduğu Kayıhan Kapalı Pazaryeri ile Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'ni tamamladık. Kışın çamurda, yazın ise toz ve sıcakta zorluk çeken vatandaşlar için bölge halkına pazaryeri sözü vermiştik. Bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Pazaryeri gerek sağlık gerekse güvenlik açısından her türlü konfora sahip. Vatandaşlarımız artık rahat rahat yaz kış alışveriş yapabilecek. Kayıhan Kapalı Pazar Yeri'nin üst katı ise bilgi evi ve kurs merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Yoğun bir talep var. Bizim için eğitim her şeyden önce gelir. Özellikle çalışan anne ve babalar bölgeyi ziyaretlerimizde bizlere teşekkürlerini iletiyorlar. Burada çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Kayıhan'a Kapalı Yüzme Havuzu
Denizli Belediyesi tarafından kente kazandırılan ikinci yüzme havuzu olan Kayıhan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun yapımına ise büyük bir hızla devam edildiğini dile getiren Başkan Zolan, " 'TEV Anadolu Lisesi'nde yaptığımız yüzme havuzunun ardından ikinci yüzme havuzunu Kayıhan'da yapıyoruz. Tamamlandığında şehirdeki önemli bir eksikliği giderecek. Kayıhan Yüzme Havuzunu yapmaktaki amacımız şehirdeki herkesin yüzme öğrenmesine katkı koymaktır. Gencinden yaşlısına tüm Denizli halkına yüzme öğrensin istiyoruz. Bu amaçla da mayosu, gözlüğü, bonesi ve her türlü ekipmanlarıyla birlikte çocuklarımıza ücretsiz yüzme kursları veriyoruz. Bu yaz binlerce çocuğumuza ücretsiz yüzme kursu verdik. İnşallah Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzu ile de gencinden yaşlısına çok daha fazla kişiye ücretsiz yüzme kursları vereceğiz" dedi.

Denizli'nin gözde yaşam alanı
Denizli'nin önemli ulaşım arterlerinden biri olan Antalya- Muğla Yolu'nda yapılan düzenleme çalışmaları ile bölgenin cazibesinin artacağına dikkat çeken Başkan Zolan, “Denizli son 10 yılda bugüne kadar görmediği büyük hizmet ve çalışmaları gördü. Parkları ve bahçeleri, alt ve üst yapıları, sosyal ve kültürel birçok projesi ile büyük başarılara imza atan Denizli Belediyesi bundan sonraki süreçte de çalışmalarını devam ettirecektir. Özellikle Denizli'nin giriş çıkışlarında yaptığımız değişimi herkes takdir ediyor. Bağbaşı Yolu'nda da böyle bir değişime ve düzenlemeye ihtiyaç vardı. Denizli'nin önemli ulaşım arterlerinden biri olan Antalya- Muğla Yolu'nda yapılan düzenleme çalışmaları ile yollarımız güvenlik ve konfor açısından dünya standartlarında bir yol olacak. Yaya ve araçlar için geçitler yapıldı. Araç yolu üç şeride çıkarılırken, yan yol, çift yönlü bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma çalışmaları yapıldı. Baştan sona yenilenen Bağbaşı Yolu’ndaki çalışmaların tamamlanması ile birlikte hem şehirlerarası ulaşım hem de kent içi trafiği daha güvenli ve konforlu hale gelecek. Bu proje, Denizli’nin bugünkü imajına yakışacak. Tabi bu değişimden Kayıhan, Asmalıevler, Hürriyet Mahalleri de olumlu yönde etkilenecek. Bölge tüm bu yatırımlarla Denizli'nin gözde yaşam alanlarından biri olacak" dedi.