Ana Sayfa Projelerimiz Devam Eden Projeler Hizmet Destanı Devam Ediyor

Hizmet Destanı Devam Ediyor

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, son 10 yılda sürdürdükleri çalışmalar ile Denizli’nin çehresini değiştirdiklerini söyledi. Büyükşehir ile birlikte kent merkezinde yaptıkları hizmetleri Denizli'nin en uzak noktasına kadar taşıyacaklarını dile getiren Başkan Zolan, “ Hayallerimiz de hedeflerimiz de büyük. ‘Büyükşehir’e Büyük Projeler Yakışır’ düşüncesiyle hareket edeceğiz” dedi.
Gerçekleştirdiği kentsel yatırımlar, sosyal projeler ve uygulamalar ile Türkiye’de adından en çok söz ettiren Denizli Belediyesi son 10 yılda hayata geçirdiği birçok proje ile ilklere imza attı. Denizli Belediyesi’nin uygulamaları ülkenin farklı noktalarında örnek alınırken Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “Yaptığımız sayısız iş başka belediyelerce de uygulamaya konuluyor ve bizden teknik destek istiyorlar. Bu durum bize gurur ve sevinç veriyor. Demek ki doğru işler yapıyoruz” dedi.

Aradaki Fark Siyah ile Beyaz Arasındaki Fark Kadar Net

Denizli’nin son 10 yılına damgasını vuran Denizli Belediyesi yaptığı çalışmalar ile Türkiye’nin farklı noktalarında birçok belediyeye ilham kaynağı oluyor. Gerçekleştirdiği kentsel yatırımlar, sosyal projeler ve uygulamalar ile Türkiye’de adından en çok söz ettiren Denizli Belediyesi’nin altyapı ve üstyapı projelerinden, çevre projelerine toplumun farklı kesimlerini içine alan sosyal projelere kadar birçok konuda ilklere imza atmaya devam etmesi Denizli Belediyesi’ni parmakla gösterilir hale getirdi. Bu durumun kendilerini mutlu ettiğini ve gururlandırdığını dile getiren Başkan Zolan, “ Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı yaptığı dönemle başlayan hızlı değişim herkes tarafından takdir edilmiştir. Denizli’de 2004 öncesi ve sonrası arasındaki fark siyah ile beyaz arasındaki fark kadar net. Yaptıklarımızı gören ve beğenilerini sunan vatandaşlarımızın söyledikleri bizi gururlandırıyor. Vatandaşlarımızın ‘Allah Razı Olsun’ demesi bize yetiyor. Bu keyfi hiçbir şeye değişmem” dedi.

Hayallerimiz de Hedeflerimiz de Büyük

Denizli’nin geç de olsa Büyükşehir olması ile birlikte kentin topyekun kalkınacağına dikkat çeken Başkan Zolan, “ Biz hizmet yarışında artık tüm şehri baz alarak hedeflerimizi belirledik. Kent merkezinde ne yaptıysak bundan sonra Denizli’nin en uzak noktasına o hizmetleri götürme gayreti içinde olacağız. Denizli’nin kazanımları bundan sonra herkese eşit şekilde dağıtılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizim hayallerimiz de hedeflerimiz de büyük. ‘Büyükşehir’e Büyük Projeler Yakışır’ düşüncesiyle yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Denizli'ye Yakışır

Türkiye’nin ilk ve tek yeraltı otobüs terminali: Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan "Şehirlerarası Otobüs Terminali" sahip olduğu özelliklerle Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri durumunda. Kente ayrı bir cazibe kazandıracak olan "Şehirlerarası Otobüs Terminali", çok yakında hizmete girecek. Böylece kent merkezinden ilçe, belde ve köylere ulaşım da çok daha sağlıklı bir hale gelecek. Yeni şehirlerarası otobüs terminali, 100 bin metrekare büyüklüğünde kapalı bir alana sahip. Büyük kısmı yeraltında olan bu komplekste, modern yüksek bir bina ile kent parkı da yer alıyor. Yeni otobüs terminali, Türkiye'nin 'ilk' ve 'tek' yeraltı otobüs terminali olma özelliğini taşıyor.


Bölgenin en büyük kongre ve kültür merkezi:
İncilipınar Parkı içinde yapımı hızla devam eden Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, 2014 yılı içinde hizmete sunulacak. Merkezde 6 nikah salonu, 500 kişilik tiyatro salonu, 1.000 kişilik konser salonu, 2.000 kişilik konferans salonu ve planetaryum (gezegen evi) bulunacak. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, Ege Bölgesi'nin en büyük kongre ve kültür merkezi olacak.

Akvadi Parkı
Yapımı devam eden Akvadi Parkı, Ege Bölgesi'nin en büyük vadi parkı olacak. 700 bin metrekarelik bir alan üzerine yapılan bu parkta; futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, piknik alanları, koşu yolları ve dinlenme alanları bulunacak. Akvadi Parkı, Aktepe, Dokuzkavaklar ve Karşıyaka bölgesinin çehresini tamamen değiştirecek.

Sevindik Vadi Parkı
92 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapılan Sevindik Vadi Parkı, bölgenin yeni çekim merkezi olacak. Parkta spor sahaları, kafeteryalar, piknik yerleri, çocuk oyun alanları, kelebek vadisi, tarih bahçesi bulunacak. Yapımı bu yıl içerisinde
tamamlanacak olan Sevindik Vadi Parkı, bölgenin cazibe merkezi olacak.

Teleferik
Bağbaşı Kent Ormanı ile Zeytin Yaylası arasında yapılacak 1.396 metre uzunluğundaki teleferik, karşılıklı olarak saatte 2.000 kişiyi taşıyabilecek. Kent Ormanı'ndan teleferiğe binildiğinde en geç 6 dakika içinde Zeytin Yaylası'na ulaşılacak. Denizli halkı, teleferik ile kentin yoğun temposundan uzakta doğal bir ortamda vakit geçirme şansı bulacak.