E-Devlet Projeleri

"Akıllı Şehir" Denizli'de "Akıllı Durak" dönemi başladı 02.01.2019
Akıllı Şehir Uygulamaları kapsamında Ulaşım Portalını hayata geçirerek Türkiye'ye örnek olan bir sistem başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma sisteminde Akıllı Durak dönemini başlattı. Akıllı Şehir ödüllü Denizli Büyükşehir Belediyesinin yeni uygulaması ile vatandaşlar hangi otobüsün kaç dakika sonra hangi duraktan geçeceğini görebilecek.
Büyükşehir Tiyatrosu bir tık uzağınızda 06.11.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, oyunlarını ve programlarını takip etmek isteyen sanatseverler için yeni bir internet sitesi ile merhaba dedi. Sanatseverler sahnelenecek oyunlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceği gibi, diledikleri oyunu seçerek rezervasyon işlemlerini uzaktan internet erişimi ile gerçekleştirebilecek.
Büyükşehir bir tık uzağınızda 09.02.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, güncellenen mobil uygulaması ile birçok hizmeti vatandaşlara hızlı ve kolay bir şekilde sunuyor. Otobüsüm nerede uygulamasından nöbetçi eczanelere, adres bilgi sisteminden Denizli Kayak Merkezi dahil kentin 11 ayrı noktasında yer alan şehir kameralarına kadar geniş bir yelpazede verilen hizmet vatandaşlar tarafından beğeniyle takip ediliyor.
Büyükşehir’den ücretsiz internet ve cep telefonu şarj istasyonu 26.08.2016
Teknolojik altyapısı ile Türkiye'nin en önde gelen belediyelerinden biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonu ve internet erişim noktası kurdu.
Denizli’nin tüm güzellikleri bu adreste 12.08.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi yeni bir uygulamayı daha hayata geçirerek, kentin tüm doğal ve tarihi değerlerinin adres, konum ve fotoğraflarını adres.denizli.bel.tr sitesinde topladı. Projeyle Denizli’nin kültürel ve turistik tanıtımına katkı yapmak istediklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin değerlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerini açıkladı.
Denizli’yi hiç böyle görmediniz 15.07.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin son 42 yılda geçirdiği değişimi hava fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. 1974, 2007 ve 2015 yılında çekilen hava fotoğraflarını adres.denizli.bel.tr ile entegre ederek yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara farklı bir nostalji yaşatıyor.
Adres Bilgi Sistemi ile hayat daha da kolaylaşıyor 23.03.2016
Belediyecilik hizmetleriyle Türkiye'de örnek çalışmalara imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak birçok yeniliği içerisinde barındıran Adres Bilgi Sistemi'ni hizmete sundu. Kent genelindeki adres bilgilerinin yanı sıra toplu ulaşım güzergah ve saatlerinden polis merkezlerine, ATM'lerden Denizli Kültür Envanteri'ndeki tarihi ve kültürel değerlere kadar bir çok verinin yer aldığı sistem (adres.denizli.bel.tr ; mobil.denizli.bel.tr) vatandaşlar tarafından tam not aldı.
Denizli Bu Uygulamayı Çok Sevdi 27.01.2014
Denizli Belediyesi tarafından geliştirilen ve hayata geçirilen Denizli Belediyesi Mobil Uygulaması Denizlililer tarafından büyük ilgi gördü.
Belediye Hizmetleri App Store ve Android'te 02.01.2014
Denizli Belediyesi, mobil cihazlarla belediye hizmetlerine kolayca erişimi sağlayacak yeni bir uygulamayı hizmete sundu. Mobil uygulamayı kullanan vatandaşlar, cep telefonlarından belediye hizmetlerine artık kolayca ulaşabilecek.
Denizli Belediyesi İletişimde Engelleri Kaldırdı 02.05.2013
Denizli Belediyesi iletişimdeki engelleri kaldırarak, yaklaşık 1200 işitme engellinin faydalanabileceği, ‘Engelsiz Mesaj’ sistemine geçti.
Denizli Belediyesi E-Devlet Kapısından Girdi 06.03.2013
Denizli Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi internet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresinde yer alarak e-devlet kapısından içeri girdi.
Denizli Belediyesi İnternet Sitesi Yenilendi 10.01.2013
Denizli Belediyesi’nin, internet sitesi yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.
SMS ile borç sorgulama dönemi başlıyor 03.01.2013
Denizli Belediyesi, SMS ile borç sorgulama hizmetini başlattı. Borç sorgulaması artık cep telefonuyla yapılabilecek. SMS ile borç sorgulama yöntemi ile vatandaşlar artık belediyeye kadar gelmeden cep telefonundan borcu olup olmadığını öğrenebilecek.
Bir yılda 1 milyon 560 bin kişi ziyaret etti 03.01.2013
Denizli Belediyesi internet sitesi www.denizli.bel.tr, internet kullanıcılarından büyük ilgi görüyor. Belediyenin internet sitesini 2012 yılında 1 milyon 560 bin kişi ziyaret etti.
Denizli Belediyesi ‘e-Devlet Kapısı’nda 16.12.2012
Denizli Belediyesi ile ilgili her türlü irtibat artık e- devlet ile kurulabilecek. Resmi web sitesi www.denizli.bel.tr üzerinden elektronik belediyecilik hizmeti veren Denizli Belediyesi, artık bu hizmetleri tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan güvenli ve etkin bir şekilde erişimi sağlayan “e-devlet üzerinden de sunmaya başladı.
Denizli Belediyesi teknolojik altyapısı ile de göz dolduruyor 11.12.2012
Teknolojik altyapısı ile de Türkiye'nin en önde gelen belediyelerinden biri olan Denizli Belediyesi’nin kurduğu Kent Bilgi Sistemi sayesinde vatandaşlar hem kenti daha yakından tanıma hem de bir çok belediye hizmetine kolayca ulaşma imkanı buluyor. Belediye’nin www.denizli.bel.tr adresi üzerinden Denizli ile ilgili birçok bilgiye ulaşmak mümkün.
Denizli Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne geçti 05.12.2012
Denizli Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve Dijital İmzaya geçiyor. Denizli Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi uygulamasını başlattı. Uygulama kapsamında tüm birimler ile ilgili iç ve dış yazışma işlemleri otomosyon üzerinden gerçekleşecek.
Mezarlık Bilgi Sistemi’ne ilgi yoğun 27.11.2012
Denizli Belediyesi’nin mezar adaları ve mezar yerlerini tek tek işaretlediği ve vefat edenlerin mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabildiği Mezarlık Bilgi Sistemi’ne ilgi yoğun. Sistem, vatandaşların yakınlarının mezarlarına “tek tuşla” ulaşıp tüm bilgileri görebilmelerini sağlıyor.
Gezici Vezneler Yoğun İlgi Görüyor 21.11.2012
Denizli Belediyesi’nin, vergi, su faturası ve çevre temizlik gibi belediyeye yapılacak her türlü ödemede büyük kolaylık sağladığı gezici vezne, büyük ilgi görüyor. Gezici veznelerden oluşan 2 araç, sabah ve öğlen farklı mahallelerde olmak üzere her biri günde 2 mahalleyi dolaşıyor.
KİOSK'lar, Belediye Gibi Hizmet Veriyor 13.11.2012
Denizli Belediyesi’nin, vatandaşların belediyeyle olan işlemlerini kolaylaştırmak için alış veriş merkezlerinde uygulamaya koyduğu KİOSK’lar, küçük belediye gibi tüm işlemleri yapıyor. Vatandaşlar söz konusu sistemle, belediyeye hiç gelmeden belediyeyle olan tüm ödemelerini yapabildikleri gibi evrak takip işlemlerinden nöbetçi eczaneye kadar birçok bilgiye de anında ulaşabiliyor.
Zolan: Engelleri eğitimle aşacağız 06.09.2012
Denizli Belediyesi eğitime desteğini sürdürüyor. Reşat Vural İlköğretim Okulu’nun eski binasını baştan aşağı yenileyen Denizli Belediyesi, eski binayı spastik engelli çocukların eğitim alacağı bir hale dönüştürdü. Her türlü detayın düşünüldüğü 10 derslikli okulda 100 öğrenci eğitim alabilecek.
Belediye Yaşamı Kolaylaştırıyor 10.07.2012
Denizli Belediyesi, vatandaşların belediyeyle olan işlemlerini kolaylaştırmak için alış veriş merkezlerinde Kiosk uygulaması başlattı. Vatandaşlar söz konusu sistemle, belediyeye hiç gelmeden belediyeyle olan tüm ödemelerini yapabildikleri gibi evrak takip işlemlerinden nöbetçi eczaneye kadar birçok bilgiye de anında ulaşabiliyor.
Genç Denizli web sayfası yenilendi 31.05.2012
Denizli'de yaşayan gençlere Denizlili olma bilinci kazandırmak ve yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında kendilerini bilgilendirmek amacıyla kurulan "GENÇ DENİZLİ" web sayfası yenilenmiştir.
Sevgi Eli web sayfası yayında 04.04.2012
Sevgi Eli olmak, yüreklerdeki sevgiyi; sevgiye, ilgiye ihtiyacı olan insanlara ulaştırabilmek için kurulan "SEVGİ ELİ" web sayfası yayına girmiştir
"Denizli Sanal Tur" Hizmetinizde 19.10.2011
Denizli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sanal Tur uygulaması; Denizli’nin birçok iç ve dış mekanının bilgisayar ve internet ortamında izlenmesini sağlıyor.
Denizli’deki tüm otobüs durakları akıllandıracak 17.08.2011
Denizli Kent Konseyi Engelliler Meclisi toplu taşımada sadece engellilerin değil tüm Denizlililerin yararlanacağı Akıllı Yolcu Bilgilendirme Sitemi’nin kurulması için ilk adımı attı.
Denizli İtfaiyesi Web Sitesi Açıldı 03.06.2011
Web sitesinde İtfaiyecilik ve Denizli İtfaiyesi hakkında ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.
Zabıta Hizmetleri Web Sitesi Açıldı 25.03.2011
Denizli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hazırlanan web sitesinde Zabıta Müdürlüğü ve görevli personeller hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşılabilmektedir.
Bilgi Evleri ve Kurs Merkezleri Web Sitesi Açıldı 03.02.2011
Denizli Belediyesi’nin eğitime destek projeleri kapsamında başlatmış olduğu Bilgi Evleri ve Kurs Merkezlerine vatandaşlarımız artık online olarak da ulaşabilecektir.
Denizli Belediye Meclisi Canlı Yayında 09.01.2011
Denizli Belediye Meclisi, 2011 yılının ilk oturumunda bir yeniliğe daha imza attı. Meclis oturumları, yeni yılla birlikte Denizli Belediyesi’nin ‘www.denizli.bel.tr’ isimli resmi internet sitesinden canlı olarak yayınlanmaya başlandı.
Gezici Vezne Hizmete Girdi 14.10.2010
Denizli Belediyesi, vergi, su faturası ve çevre temizlik gibi belediyeye yapılacak her türlü ödemede ‘fatura ödemek hiç bu kadar kolay olmamıştı’ denilecek bir uygulama başlattı.
"Önemli Yer Sorgulama" Adres Bilgi Sistemi'nde 30.09.2010
Denizli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından geliştirilen Adres Bilgi Sistemi'ne "Önemli Yer Sorgulama" özelliği eklendi. Bu özellik ile Denizli'deki önemli merkezlerin konumlarını harita üzerinden görebilirsiniz.
Denizli.bel.tr Cep Telefonlarında 06.07.2010
mobil.denizli.bel.tr uygulaması ile vatandaşların Denizli Belediyesi'nin hizmetlerinden zaman ve mekan farkı gözetmeksizin internet destekli cep telefonlarından hızlı bir şekilde yararlanabilmesi amaçlanmaktadır.
Adres Bilgi Sistemi 23.05.2010
Önemli yer sorgulamalarını barındıran ve adres sorgulaması yapılabilen coğrafi tabanlı bir uygulama geliştirilerek Adres Bilgi Sistemi oluşturulmuştur.
Kiosk Uygulama Çalışmaları 05.08.2009
Vatandaşlarımızın teknolojiden faydalanmasını sağlamak ve işlem aşamalarını kolaylaştırmak amacıyla kiosk cihazları üzerinde çalışan program yapılmıştır.
Mezarlık Bilgi Sistemi Uygulama Çalışmaları 10.03.2009
Vefat eden vatandaşlarımızın mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabildiği mezarlık bilgi sistemi oluşturularak, bu sisteme web sayfası ve kiosk cihazı üzerinden erişim sağlanmıştır
Elektronik Tahsilat 12.02.2007
Vatandaşlarımız borçlarını internet üzerinden sorgulayabilmekte ve ödeyebilmektedir.
Yönetim Bilgi sistemi 10.02.2007
Tüm belediye verilerini ortak bir yazılım üzerinde toplayarak veri tekrarını önlemek, veri bütünlüğünü sağlamak amacıyla, 2006 yılında başlayan çalışmalar tamamlanarak 2007 yılı sonu itibariyle belediye otomasyon yazılımının tüm modüllerinin kurulumu tamamlandı.