Ana Sayfa Denizli'de Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası heyecanı

Denizli'de Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası heyecanı

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türk sporuna kazandırdığı Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde gerçekleşiyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar renkli görüntülere sahne oluyor.
06.08.2017
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde düzenlenen yarı final müsabakalarına, Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal Uçar, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara, Eskişehir, İstanbul, Bursa, İzmir, Uşak, Denizli ve Balıkesir'den 40 dolayında kulüpten sporcuların katıldığı müsabakalarda Kabak, Türk ve Kara kategorilerinde yarışmalar yapılıyor. Genel klasmanda ilk 3’e giren sporculara Denizli Kupası verilecek.

Gelenekler yaşatılıyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlililerin geleneksel sporlara olan ilgisinin büyük olduğunu vurgulayarak, "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de geleneklerimizi yaşatmak, onları gelecek nesillere aktarmak için büyük çaba sarf ediyoruz" dedi. Öte yandan yarı final müsabakalarına katılan sinema oyuncusu Cemal Hünal, Başkan Osman ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.
.