Ana Sayfa Kültür Sanat Konserler Denizli Belediyesi`nden Ücretsiz Konser

Denizli Belediyesi`nden Ücretsiz Konser

Denizli Belediyesi, ücretsiz konser etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Denizli Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, birbirinden güzel sanat müziği eserlerini seslendirerek izleyenlere ücretsiz müzik ziyafeti sundu.

      Belediye Sanat Merkezi’ndeki konsere, başkan yardımcılarından Şamil Çınar, meclisi üyeleri ve çok sayıda sanat müziğine gönül veren vatandaşlar katıldı. Konservatuar sanatçılarından Erol Çifçi’nin yönettiği konser 2 bölümden oluştu.

     Koro, konserin ilk bölümünde bir döneme damgasını vurmuş dillerden düşmeyen sanat müziği eserlerini söyledi. Salonu dolduran izleyenler de, her eserde koroya eşlik etti. Yaklaşık 2 saat süren konserin 2. bölümünde ise koristler sahne alarak sanat müziği eserlerini seslendirdi. Özellikle Leylaklar Dökülüp Güller Ağlasın eseri, izleyenlerden büyük beğeni aldı. İzleyenler, şarkının bitmesiyle birlikte uzun süre koroyu alkışladı.

      Denizli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusu, konserle izleyenlere uzun süre unutamayacakları bir müzik ziyafeti sundu. Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, konser sonrası koro şefi Çifçi’ye çiçeğini sundu. Başkan Yardımcısı Çınar, belediyenin ücretsiz konser etkinliklerinin artarak devam edeceği söyledi.