Ana Sayfa Kültür Sanat Konserler Modern Dans Gösterisi Nefesleri Kesti

Modern Dans Gösterisi Nefesleri Kesti

Denizli Belediyesi Konservatuvarı’nın sunduğu modern dans gösterisi nefesleri kesti. Salsa’dan, tangoya, roman dansından çiftetelliye ve hatta hip hop dansına kadar birbirinden güzel danslar, izleyenleri büyüledi.

     Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’ndaki Modern Dans Gösterisi’ne binlerce kişi katıldı. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar da eşiyle gösteriyi izlemeye gelenler arasında yerini aldı.

    Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Denizli Belediyesi Konservatuvarı, hazırladığı programla adeta dans şov yaptı. Gece, Roman dans gösterisiyle başladı. Konservatuvar öğrencileri, yaklaşık 2 ay süren çalışmayla izleyenleri coşturdu. Küçüklerin sunduğu Ça-ça dans gösterisi ise salondakileri adeta büyüledi. Müziğin ritmine kendini kaptıran izleyicilerden birçoğu, merdiven boşluklarında sahnedeki miniklerle ritim tuttu. Yine küçükler kategorisinin sunduğu ve ‘çapkın kız’ adını verdikleri oyun, tam not almaya başardı. Birçok seyirci şovun ardından alkış temposu tuttu.

    Programda ayrıca tanyeli, küçükler çiftetelli, tango, bachata dans gösterilerine de yer verildi. Gecede, büyükler kategorisindeki dans grupları da gösterilerini sundu. Salsa, tango, çaça, street jaz ve modern dans gösterisinin oyunlarında nefesler tutuldu. Konservatuvar oyuncuları, 2 ay gibi kısa sürede hazırlandıkları gösteriyle profesyonelleri aratmadı. Oryantal şov, Hip hop gösterisi ise geceye ayrı bir renk kattı. Gecenin finalinde ise Tango resitali yer aldı. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, programın ardından geceye damgasını vuran dans eğitmeni Cennet Çetin ve grup üyelerine çiçek sundu.

    Başkan Yardımcısı Çınar, stres atmak isteyen ve sanatın her alanında bir şeyler öğrenmek isteyenleri Denizli Belediyesi Konservatuvarı’nın ücretsiz kurslarına davet etti.