Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz Başkan Zeybekci`ye Bir Ödül de İZDER`den

Başkan Zeybekci`ye Bir Ödül de İZDER`den

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye bir ödül de Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği’nden (İZDER) geldi. Başkan Zeybekci, derneğin bu yıl 7. düzenlediği Türkiye’de Yılın Adamları ve Kuruluşları Ödülü’nde, ‘Türkiye’de Yılın İl Belediye Başkanı’ seçildi.

       Yılın adamları ve kuruluşlarına ödüllerin verilmesi için Türkiye Belediyeler Birliği’nde tören düzenlendi. Törene, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli ve ödül almaya hak kazanan seçilmişler ve atanmışlar katıldı. İZDER tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yılın Adamları ve Kuruluşları” seçimi tamamlandı. TBMM Başkanı Köksal Toptan, Yılın Siyaset ve Devlet Adamı seçildi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Yılın Bakanı, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker 'Yılın Hukukçusu' Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı' ödülüne layık görüldü.

      Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ise Türkiye’de Yılın İl Belediye Başkanı ödülünü kazandı. İZDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan Başkan, Zeybekci’ye yılın il belediye başkanı olmasından dolayı plaket verdi. Başkan Zeybekci, ‘Denizli'ye büyük hizmetler verdiklerini belirterek, şunları söyledi: ‘Köprülü kavşaklarımızdan yeşil alanlarımızdan üst geçitlere kadar hizmetleri ikiye katlayarak geldik. Su kanalizasyonları, katı atık tesisleri, yolları ile yeşil alanlarla her mahallemize spor alanları yaptık. Denizlimizi Türkiye'nin hak ettiği yere getirmeye çalıştık. 2 milyonun üzerinde yabancı turist şehrimizi ziyaret etmektedir. 3 milyar dolar seyisinde de ihracat seviyemiz bulunmaktadır. Denizlimizin hak ettiği yeri hizmet olarak vermeye çalışıyoruz’ dedi.

      Bu arada, törende farklı meslek gruplarında 27 seçilmiş ve atanmış kişilere ve kuruluş temsilcilerine ödülleri verildi.