Yeşil Alan Projeleri

 
Pamukkale'ye Büyükşehir eli değdi 03.04.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, turizm cenneti Pamukkale'ye yakışmayan Kadı Deresi'ni ıslah ederek yenilenen yüzüyle hizmete sundu. Kadı Deresi Islahı ve Çevre Düzenlemesi projesini tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 21.100 metrekare alanda yapısal ve bitkisel düzenleme yaptı.
DENİZLİ ÇİÇEK AÇTI 29.03.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin kış sezonu diktiği 4.5 milyon çiçek ile 1,2 milyon lale soğanı, baharın kendini hissettirmesiyle birlikte kenti gökkuşağı renklerine bürüdü. Özelikle laleler görenleri kendine hayran bırakırken, kartpostallık manzaralar vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor.
Büyükşehir’den Baklan’a dev yatırımlar 28.04.2017
121 Dev Proje kapsamında yapımına başlanan Baklan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesisi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gürpınar Parkı'nı inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Baklanlılara alt yapı müjdesi verdi.
Denizli gökkuşağı renklerine büründü 25.04.2017
Park, meydan, kavşak ve yol kenarlarını başta lale olmak üzere mevsimlik çiçeklerle donatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kenti gökkuşağı renklerine bürüdü. Kartpostallık manzaraya bürünen Denizli'deki yeşil alanlar izlenmesine doyum olmaz bir hal aldı.
Tavas, kent ormanı ile nefes alacak 06.03.2017
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 121 Dev Proje kapsamında yapımı devam eden Tavas Kent Ormanı’nda incelemelerde bulundu. Yaklaşık 120 bin metrekare alanda hizmet verecek Tavas Kent Ormanı vatandaşların sosyal yaşamına yeni bir alternatif olacak.
Büyükşehir’den Tavas’a Kent Ormanı 18.11.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın, 121 Dev Proje kapsamında açıkladığı mesirelik alan projelerinden biri olan Tavas Kent Ormanı çalışması tüm hızıyla sürüyor.
Teleferik macera ve eğlencenin adresi oluyor 14.11.2016
Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirerek, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlayan Teleferik ve Bağbaşı Yaylasında kurulan tırmanma ve atlama kulesi ile macera parkuru, farklı bir gün geçirmek isteyen Denizlililerin uğrak yeri oluyor.
Başkan Osman Zolan: “Kardeşliğimiz baki olsun” 04.11.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş ülke Azerbaycan’ın Karabağ bölgesini işgal eden Ermenistan’ın 26 Şubat 1992 tarihinde gerçekleştirdiği Hocalı Soykırımı anısına yaptığı Azerbaycan-Karabağ Parkı ile Hocalı Soykırımı Anıtının açılış töreni yapıldı. Genç nesillerin kardeşlik bilinciyle büyümesini istediklerini vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Gelecekte de bu kardeşliğimiz baki olsun” dedi.
Büyükşehir, Hocalı şehitlerini unutturmayacak 02.11.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Azerbeycan-Karabağ Parkı ile Hocalı Katliamı anısına dikilen anıt için 4 Kasım 2016 Cuma günü saat 14.30’da açılış töreni düzenleyecek. Başkan Osman Zolan, “Azerbaycanlı kardeşlerimiz Hocalı Katliamı için ne hissediyorlarsa aynı duygu ve düşünce içerisinde bu hisleri paylaşıyoruz” dedi.
Büyükşehir’den kent ormanlarına büyük yatırım 26.10.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 121 Dev Proje kapsamında hayata geçireceği 7 kent ormanından biri olan Çal ilçesindeki Çamlık Mesireliği çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlçedeki sosyal yaşama yeni bir soluk kazandıracak projenin yüzde 60’ı tamamlandı.
Büyükşehir’den yeşile rekor yatırım 29.04.2016
Denizli’ye 1 yılda 6 kent ormanı ile 80 park ve mesire yeri yapılacak... Park ve yeşil alan yatırımlarıyla büyük bir başarı yakalayarak kişi başı yeşil alan miktarında Avrupa’daki birçok şehri geride bırakan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2016-2017 Eylem Planı kapsamında kente 6 adet kent ormanı ile 80 park ve mesire yeri kazandıracak.
Serinhisar Parkı ve Meydanı dualarla açıldı 17.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın söz verdiği dev projeler tek tek tamamlanarak Denizlililerin hizmetine sunuluyor. Serinhisar İlçesi'nde geçen Mayıs ayı sonunda temeli atılan Serinhisar Parkı ve Meydanı dualarla hizmete açıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli'de ne varsa İlçelerde de o olacak sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Serinhisar Parkı ve Meydanı hizmete giriyor 15.10.2015
Denizli'nin Serinhisar İlçesi'nde geçen Mayıs ayı sonunda temeli atılan Serinhisar Parkı ve Meydanı projesi tamamlandı. Parkta incelemede bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, son rötuşların yapıldığını, bunların 3-4 gün içinde tamamlanmasıyla birlikte parkı hizmete açacaklarını müjdeledi.
Paşaderesi Parkı düzenlemesi tamamlandı 28.07.2015
Yeşil alan ve park yatırımlarıyla Türkiye'ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çameli İlçesi'nde bulunan Paşa Deresi Parkı düzenlemesini tamamladı.
Serinhisar Park ve Meydan Projesi sürüyor 29.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Serinhisar İlçesi’nde yapımına başladığı park ve meydan düzenlemesi çalışması tüm hızıyla sürüyor. İçerisinde çocuk oyun alanları, oturma grupları, amfi ve otoparkın bulunacağı meydan ve park projesi Serinhisar'ın çehresini değiştirecek.
Serinhisar, park ve meydanına kavuşuyor 27.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Serinhisar İlçesi’nde yapacağı park ve meydan düzenlemesi projesinin temeli, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katıldığı törende atıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, meydan ve park düzenlemesinin 100 günde tamamlanacağını belirterek, Serinhisarlılara arıtma tesisi ve düğün salonu müjdesi verdi.
Sevindik Vadi Parkı bölgenin çehresini değiştirdi 27.11.2014
Sosyal, kültürel ve spor alanları ile Denizlilileri hayatın yorucu ve stresli temposundan uzaklaştırma imkanı sağlayan Sevindik Vadi Parkı bölgenin çehresini değiştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli halkının yaşam kalitesini artırmak, farklı alternatiflerle tanıştırmak için son 10 yılda çok büyük projeler ürettiklerini belirtti.
Denizli'ye Yeni Bir Yaşam Alanı Daha 17.03.2014
Denizli Belediyesi'nin 1 yıl gibi kısa sürede yapımını tamamladığı Sevindik Vadi Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Denizli Belediyesi'nden 1 Yılda 87 Park 24.12.2013
2004 yılından bu yana hizmete sunduğu yeşil alan, park ve vadi projeleri ile Avrupa'daki pek çok kenti geride bırakan Denizli Belediyesi, 2013 yılı içinde 87 parkı Denizli halkının hizmetine sundu.
Unutulmuş Alanlar Hayat Buluyor 25.09.2013
Denizli’nin farklı bölgelerinde kent insanının yorucu ve stresli ortamlardan uzak kalabileceği, doğayı hissedebileceği mekanlar yaratan Denizli Belediyesi, Gümüşçay Deresi'nin etrafında gerçekleştirdiği düzenlemeyle Denizli'ye yeni bir mesirelik alan daha kazandırdı. Gümüşçay Deresi Mesireliği piknik yapmak isteyen Denizlililerin yeni durağı olacak.
Cumhuriyet Parkı Hizmete Girdi 24.09.2013
Denizli Belediyesi, halkın hizmetine sunduğu birbirinden güzel yeni parkların yanı sıra merkezde bulunan ve zamanla yıpranan parkları da yeniden düzenleyerek Denizli halkının hizmetine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda yenilenen Cumhuriyet Parkı da vatandaşların büyük ilgisini görüyor.
Atatürk Parkı, Yeni Yüzüyle Misafirlerini Ağırlıyor 23.09.2013
Denizli Belediyesi, kentin merkezinde bulunan ve zamana yenik düşerek yıpranan Atatürk Parkı'nı yeniden düzenleyerek vatandaşların hizmetine sundu.
Severgazi Parkı Denizli Halkının Hizmetinde 22.09.2013
Denizli Belediyesi, eşsiz doğal güzellikleriyle dolu Servergazi’deki mesirelik alanını, kentin en güzel parklarından biri haline getirdi. Parkın resmi açılışı 28 Eylül Cumartesi günü Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.
Cumhuriyet Parkı, Yeni Yüzüyle Misafirlerini Ağırlıyor 03.12.2012
Denizli Belediyesi, kentin merkezinde bulunan ve zamana yenik düşerek yıpranan Cumhuriyet Parkı’na yeni düzenleme yaparak vatandaşların hizmetine sundu.
Servergazi Mesireliği Elden Geçiriliyor 30.07.2012
Denizli Belediyesi, eşsiz doğal güzellikleriyle dolu Servergazi’deki piknik alanını, kentin en güzel parkları arasında yer alacak şekilde düzenliyor. Servergazi Parkı, 2 ay içinde yeni yüzüyle misafirlerini ağırlamaya başlayacak.
AK Vadi Projesi Devam Ediyor 20.07.2012
Denizli Belediyesi ve T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı işbirliğiyle Ege Bölgesi’nin en büyük parkları arasında yer alacak olan AK Vadi Parkı’nın yapımı devam ediyor. 550 günde tamamlanacak vadi projesinde 3 ayda yüzde 15 fiziki gerçekleşme sağlandı.
Sevindik yemyeşil bir görünüme kavuşacak 16.07.2012
Denizli Belediyesi’nin Sevindik Mahallesi’nde yapmayı planladığı ‘Sevindik Vadi Parkı Projesi’ için ihale Ağustos ayında gerçekleştirilecek. 92 bin metrekarelik bir alanda yapılacak Sevindik Vadi Parkı Projesi’nin bölgenin çehresini değiştireceğini belirten Başkan Zolan, “ Denizli’ye yeni bir gözde mekan kazandırıyoruz” dedi.
AK Vadi Projesi Başladı 20.04.2012
Denizli Belediyesi ve T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı işbirliğiyle En Bölgesi’nin en büyük parkları arasında yer alacak olan AK Vadi Parkı’nın yapımına başlandı.
Gümüşler'e Bir Park Daha 03.04.2012
Denizli Belediyesi, çöp ve moloz yığını haline dönüşen ve geceleri insanların içinden geçmeye korktuğu 30000 m2’lik Gümüşlerdeki alanı, dinlenmek isteyenler için cazibe merkezi haline getirdi. Gümüşler’e yapılan park, belediyenin mahalle sakinlerine yönelik düzenlediği 2. park olma özelliği taşıyor.
Zeytinköy'e Muhteşem Ötesi Park 09.12.2011
Denizli Belediyesi, Zeytinköy Mahallesi sakinleri için muhteşem ötesi bir park yapıyor. Park, bölgede yaşayan vatandaşların 2. adresi olacak.
Denizli Belediyesi'nden Denizli'ye Armağan 03.10.2011
Denizli Belediyesi, 2. koşu ve bisiklet yolunu tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.
Denizli Belediyesi'nden Bir İlk Daha 27.07.2011
Denizli Belediyesi, şehircilik, park yapımı, üst geçit, köprülü kavşak gibi birçok ilkleri kente kazandırmasının ardından bu kez de farklı bir park yapımıyla yine ilkleri yaşatmaya devam ediyor.
Bisiklet Ve Koşu Yolu Yeşil Alan Düzenlemesi 24.02.2011
Bisiklet ve koşu yolu, bölge insanının spor yaparak vakitlerini değerlendirdikleri bir yerdir. Alanda, bisiklet ve koşu yoluna ek olarak fitnes center aletleri, bankar ve yeşil alanlar vardır.
Hüseyin İnanç Parkı 24.02.2011
Hüseyin İnanç Parkı, açıldığı gündn bugüne misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Günü dinlenerek geçirmek isteyenler, spor yapmak isteyenler ve özellikle çocuklar parka yoğun ilgi gösteriyor.
Bağbaşı Parkı 23.12.2010
Denizli Belediyesi, Bağbaşı ve çevresinde oturanların yeşil alan ihtiyacını karşılamak üzere Bağbaşı parkını yaptı.
Adalet Parkı 08.12.2010
Denizli’nin 2. büyük park olma unvanını taşıyan park, 162 bin 554 m2 alana sahip ve bunun 27 bin m2’si meydan ve gezinti alanıyken 70 bin m2’si sadece yeşil alandır.
Eskihisar Parkı 07.12.2010
Denizli Belediyesi, eşsiz doğal güzellikleriyle dolu Eskihisar’daki 50 bin m2 alana, kentin en büyük parklarından birini yaptı.
Hasan Gönüllü Parkı 20.09.2010
Denizli Belediyesi, bir zamanlar cezaevi olan alanda, yerin altına 1200 araç kapasiteli 3 katlı otopark ve anaokulu yaptı.
Pamukkale Kavşağı Yeşil Alan Düzenlenmesi 17.09.2010
Denizli Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alan Pamukkale Tüp Geçidi, 80 dönümlük alan içindeki yeşil alan, refüj, çimlendirme ve çevre düzenlemeleriyle adeta cennetten bir köşeyi anımsatıyor.
125 Yeni Park 22.03.2010
Denizli'nin daha yeşil ve daha sağlıklı bir kent olması amacıyla gece gündüz çalışan Denizli Belediyesi, bu çalışmalar kapsamında kentin hemen her bölgesine irili ufaklı 125 yeni park yapıp eskimiş parkları yeniden düzenledi.
Muratdede Parkı`na Yeni Düzenleme 07.10.2009
Denizli Belediyesi, çöp kutuları paslanan, havuz duvarları kırılan ve kullanılamaz duruma gelen Muratdede Parkı’nı yeniden düzenleyerek vatandaşların hizmetine sundu.
Molla Deresi 30.04.2009
Denizli Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü, bir zamanlar içinden geçen pis su nedeniyle çevrede vatandaşların duramadığı Molla Deresi ve çevresini düzenledi.
İncilipınar Kültürpark Rekreasyon Alanına 17 Türk Devletinin Kurucularının Anıtları Yapımı 22.02.2008
Beş bin yılı aşkın süreden beri devlet geleneğini ve millet olma şuurunu yaşayan bir milletin evlatlarının, kahramanlarını her zaman hatırlaması, tarihini unutmaması ve milletimizi bugünlere getiren kahramanlarımızın anılarının sürekli yaşatılması amacıyla İncilipınar Parkı’na Türk tarihini simgeleyen anıtlar ve Türk büyüklerimizin anıtları yapılmıştır.
Yunus Emre Parkı 28.01.2008
Yunus Emre Parkı, kentin en büyük parkları arasında yer almaktadır. Koruluk, yeşil alanları, spor alanları, çocuk oyun grupları, basketbol ve voleybol sahalarıyla, misafirlerini ağırlıyor.
Engelli Çocuklara Özel Park 06.11.2007
Denizli Belediyesi, birçok mahalleye engelli çocukların kullanabileceği özellikte yapacağı parkın ilkini Barbaros Mahallesi’nde hizmete sundu. Parka, engelli çocuklar için özel tasarlanmış ve diğer çocuklarında kullanabileceği özellikte oyun grupları yerleştirdi.
Demokrasi Parkı`na Yeni Düzenleme 06.08.2007
Denizli Belediyesi, yol ile park arasındaki kot farkından dolayı vatandaşlar tarafından yeterli ilgi görmeyen ve yıllarca atıl durumda kalan Demokrasi Parkı’ndaki çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.
Çamlık Parkı 12.02.2007
Çamlık Park, Denizli'nin en büyük parkları arasında yer alıyor.
İncilipınar Parkı 12.02.2007
Uzun yıllar kendi kaderine terk edilen ve pislik yuvası haline gelen İncilipınar’a yeniden hayat verdik.
Sümerpark Koruluğu 12.02.2007
Sümerpark Koruluğu, 57 bin metrekare alana sahip ve 1750 metrekare doğal gölet bulunuyor.
Fatma Yıldız Parkı 12.02.2007
Yenişehir’de hizmete açılan Fatma Yıldız Parkı, bölge insanının rahat nefes alabileceği bir nokta oldu.
Bağırsak Deresi ve Tabakhane Deresi 12.02.2007
Yıllardır kentin ortasından akan ve utanç deresi olarak bilinen Bağırsak Deresi kısa sürede kapatıldı.