Ana Sayfa Projelerimiz Yol Projeleri Denizli Belediyesi`nden Asfalt Rekoru

Denizli Belediyesi`nden Asfalt Rekoru

Denizli Belediyesi, şehiriçi ve şehirlerarası yolların daha güvenli hale getirilmesi için son 5 yılda yaptığı çalışmalarla rekor kırdı. Geçen bu sürede, 895 kilometre yola denk gelecek 750 bin ton asfalt döküldü.

       Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ulaşım alanında imar çalışmaları tamamlanmış yolların açılması, mevcut yol ve kaldırımların sürekli bakımlarının yapılması ve kavşak ve yaya geçitleriyle trafikte rahatlamanın sağlanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

      Müdürlük, söz konusu çalışmalarını belediye sınırları ve mücavir alan sınırları içindeki alanla kısıtlı tutmayıp, ihtiyaç duyulan belde ve köylere de hizmet götürdü. Özellikle, Denizli-Ankara, Denizli-İzmir ve Denizli’yi Antalya-Muğla’ya bağlayan şehirlerarası yollar, belediye standartlarıyla 3 şerit gidiş, geliş, banket, refüj olacak şekilde genişletildi. Şehir içi ulaşımda yolların bakımına ek olarak ise , 1200 Evler, 25. Cadde, Bozburun yolu gibi yeni yollar açıldı. Bu dönemde Denizli tarihinde görülmemiş miktarda asfalt hizmeti sunuldu.

      Yeni yolların açılması, mevcut yolların bakımı, asfaltlanması ve ihtiyaç duyulan yollara sıcak asfalt dökülmesi yönündeki hizmetlerle 750 bin ton asfalt harcandı. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci de, Denizli’de ulaşım denildiğinde son 5 yıllık dönemin akla geldiğini belirterek, ‘Yol, medeniyetin bir göstergesidir. 50 yılda yapılan hizmetten daha fazlasını son 5 yılda yaptık. Halkımıza sunduğumuz hizmetlerin çoğu hep ilktir. İlk köprülü kavşak, ilk yaya üst geçiti, ilk tüp geçiti bu dönemde yapılmıştır. İlk kez bu kadar çok hizmet kısa sürede verilmiştir. Denizli’yi dünya kenti yapmak için yeni projelerimiz de olacak’ dedi.