Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Başkan Zolan'dan Anlamlı Hediye

Başkan Zolan'dan Anlamlı Hediye

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yıl dönümünde ortaokulda okuyan 30 bin öğrenciye “41 Soruda İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” adlı kitabı armağan ediyor. Başkan Zolan’ın ziyaret ettiği her okulda öğrenciler İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan ilk günkü coşku ve heyecanla okudu.
  Denizli Belediyesi Kültür yayınlarına ait kitabı okullara giderek öğrencilere armağan eden Başkan Zolan, “ Bizi biz yapan değerlerin çocuklarımız tarafından bilinmesini, sahiplenilmesini istiyoruz. Bu sebeple böylesi önemli bir günde bu kitabı çocuklarımızla buluşturmak istedik” dedi.
  Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyenin kültür yayınları tarafından çıkarılan “41 Soruda İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” adlı kitabı ortaokulda okuyan 30 bin çocukla buluşturuyor. Ortaokullara giderek 5, 6 ve 7. sınıflara İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yıl dönümünde böylesi anlamlı kitabı armağan etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Zolan; Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu, Musa Kazım Manasır Ortaokulu, Mükerrem-Mehmet Eke Ortaokulu ve Ressam İbrahim Çallı Ortaokulu’nda öğrenciler ile buluştu. Gittiği her okulda da öğrencilerin büyük sevgisi ile karşılaşan Başkan Zolan, yaptığı konuşmalarda milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanın önemine değindi. Eğitime destek vermeyi kendilerine görev olarak kabul ettiklerini ve bu amaçla Denizli Belediyesi olarak eğitime destek olma konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını dile getiren Başkan Zolan, “ Gençlerimiz, çocuklarımız bu ülkenin geleceği. Biz sizlerle geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Ülkemizi daha ileriye, daha iyiye götürecek sizlersiniz. Bu yürüyüşte her açıdan donanımlı bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Biz, bu amaçla birçok proje ve uygulamayla sizlerin eğitimine katkı sağlamaya ve destek olmaya çalışıyoruz. Bu yürüyüşte bir başka desteğiniz ise milli ve manevi değerlerimiz olmalı. Bu değerleri iyi öğrenmeniz ve sahiplenmeniz gerekiyor. Bayrağımızı, vatanımızı ve bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklal Marşımızı sahipleneceksiniz. Son nefesinize kadar İstiklal Marşımızı büyük bir coşkuyla söyleyeceksiniz. İstiklal Marşımız bizim en değerli kutsallarımızdan biridir. Bizi biz yapan değerlerimiz var. Bunlara sımsıkı sarılacağız, sahip çıkacağız. Bizim olan değerlere sahip çıkmak bu ülkeyi geleceğe taşır. Bu değerlere sahip çıkmadığımızda ise istiklalimizi, hürriyetimizi, vatanımızı, özgürlüğümüzü kaybederiz. Onun için sizlerin çok iyi yetişmesi lazım. Geçmişte atalarımız bu değerlere sahip çıktıkları için biz şimdi huzur içinde bu güzel ülkede özgürce yaşayabiliyoruz” dedi.
   Konuşmasında; İstiklal Marşı’nın yazıldığı döneme ve Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un marşı yazarken hissettiklerine ilişkin bilgilere de yer veren Başkan Zolan, dört okulda da İstiklal Marşı’nın kabul edildiği tarihi bilen ve İstiklal Marşı’nın tamamını ezbere okuyan Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu’ndan 8. sınıf öğrencisi Hilal Sultan Küçükoğlu’na, Kazım Manasır Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Meryem Sert ile 6. sınıf öğrencisi Şahin Dayan’a, Mükerrem- Mehmet Eke Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ümmü Ata’ya ve Ressam İbrahim Çallı Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Bayram Sefa Çetin’e birer bisiklet armağan ederken çocukların sevinci görülmeye değerdi. Tüm öğrencilerin İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan ilk günkü coşku ve heyecanla okumasının mutluluk verici olduğunu belirten Başkan Zolan, “ Bu tablo bizi gururlandırıyor. Görmek istediğimiz gençlik bu” dedi.
  Başkan Zolan, daha sonra tüm ortaokul 5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerine “41 Soruda İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” adlı kitabı armağan etti.
+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr