Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Denizli Belediyesi'nden Eğitime Büyük Bir Destek Daha

Denizli Belediyesi'nden Eğitime Büyük Bir Destek Daha

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 5 yıl önce başlattığı ‘Eğitim İçin El Ele’ projesi, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda da devam ediyor.
  Proje kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nin eğitim ve fen edebiyat fakültelerinde öğrenim gören Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi 50 gönüllü eğitmen, üniversite sınavı için kursa gidemeyen 200 öğrenciye üniversiteye hazırlık dersleri vermeye başladı. Öğrenciler, Haziran 2014’e kadar sürecek hazırlık kurslarında ilk derslerini işledi. 
  Gençlerden Başkan Zolan'a Teşekkür
  Denizli Lisesi’ndeki kursun başlangıcı öncesinde bir tören düzenlendi. Törene, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Milli eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar, Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci ile gönüllü eğitmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
  Denizli Belediyesi Gençlik Meclisi Eğitim İçin El Ele Proje Koordinatörü Yunus Kırmacı, daha fazla öğrencinin üniversiteyi kazanması için katkı koymak, eğitimde fırsat eşitliği açısından destek vermek amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini kaydederek, projeye destek veren kurum temsilcilerine, gönüllü eğitmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. 
  Eğitim alanında gerçekleştirdikleri projelerde Başkan Osman Zolan'ı her zaman yanlarında gördüklerini ifade eden Yunus Kırmacı, eğitime ve gençlere verdiği önemden dolayı Başkan Osman Zolan'a teşekkür etti.
  ''Bu güzel ülke için bu millet için gece gündüz çalışmalıyız''
  Kendileri için belediyecilik hizmetlerinin sadece yol, kaldırım ya da park yapmaktan ibaret olmadığını ifade eden Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ‘Eğitim İçin El Ele’ projesinin sosyal sorumluluk anlamında önemine işaret etti. Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: ''Bu proje, gençlerimizin gelecekte bu ülkeyi yönetmek adına ne kadar sorumluluk taşıdıklarını gösteren bir projedir. Bu topraklar için, bu güzel ülkemiz için, bu millet için herkesin bir şeyler yapması gerekiyor. Burada çok değerli gönüllü eğitmenlerimiz, hafta sonlarını, boş zamanlarını kendilerine ayıracaklarına siz gençlere bilgi aktarmak yönünde kullanmaya karar vermişler. Onların da bu ülke için verebilecekleri bugün için bu eğitimdir. İnşallah yakın gelecekte bu eğitim ordusuna katıldığınızda ülkeye daha büyük katkı sağlayacaksınız. 
  ''Eğitime her türlü desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz''
  Denizli Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği veriyor ve eğitimin önünü açma noktasında gayret sarf ediyoruz. Bu konuda tüm kurumlarla işbirliği içindeyiz. Eğitim bir tek kurumun yapacağı bir iş değildir. Eğitim o kadar önemlidir ki bir ülkenin geleceğini şekillendirir. Eğitimli gelişmiş ve yetişmiş olan gençler gelecekte bu bayrağı daha da yukarı çıkaracak. Eğitim için el ele vermek gerekir. Kent konseyimiz yaklaşık 7 yıl önce kuruldu. Buradaki meclislerden biri de Gençlik Meclisi’dir. Meclis, ülkemizin geleceği konusunda beyin fırtınası yapar katkı verir. O günden bugüne kadar başta başkanları olmak üzere tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Eğitim için ele ele ekibiyle beraber, sizlerle birlikte olmak, sınava hazırlanacak siz gençlere destek olmak, sıkıntıların aşılmasına yardımcı olmak için gayret sarf ediyoruz. İlk ders sosyal sorumluluktur. Buradaysak bu işin önemini değerini anlamışız demektir. Bir olursak beraber olursak her sorunu aşarız. Buraya gelen herkes üniversiteli olmalıdır. En önemlisi bu amaca sizin eğitim almaktaki gayretinizle ulaşacağız. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.’ 
  Milli Eğitim Müdürü Akgül de, proje hakkındaki görüşlerini aktardı.
  Bu arada, geçen yıl ücretsiz kurs alan ve şuan Gediz Üniversitesi'nde burslu eğitim gören Nazlıcan Dağhan da kursun faydasından bahsetti.
  Daha sonra geçen projede yer alan gönüllü eğitmenlere sertifika verilip saat hediye edildi. Başkan Zolan, kurslara katılıp sınavlarda en fazla başarı sağlayan 3 öğrenciyi de altınla ödüllendirdi. 
  Törenin ardından sınav tarihine kadar sürecek zorlu maraton, ilk ders ziliyle başladı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr