Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Evlilik Okulu Yeni Mezunlarını Verdi

Evlilik Okulu Yeni Mezunlarını Verdi

Denizli Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan ve Denizli’ye ödül getiren ‘Ailemi Seviyorum Projesi’ kapsamında yer alan evlilik okulunda, 15. dönem tamamlandı. 25 Kursiyer 1 ay süren eğitimi tamamlayıp sertifikasını aldı.
   Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, kursun son dersine katılarak evlilik hakkındaki tecrübelerini ve görüşlerini, yeni evlenecek yada evliliğe hazırlanan nişanlı çiftlerle paylaştı.
Başkan Yardımcısı Değirmenci, 25 kursiyerin okulu tamamlamasıyla bugüne kadar 575 kursiyerin eğitim gördüğünü kaydederek, şöyle dedi:
   'Evlilik Okulu kursumuzda15. dönemi tamamladık. Evliliğin önemini anlatmaya günler yetmez. Sağlıklı bir toplum sağlıklı bir birey istiyorsak temeli olan aileden bu işe başlamak zorundayız. Çünkü her birey aileden yetişiyor. Anne ve babalar en büyük rehberdir. Ardından öğretmen ve yaşanılan çevredekiler insanın kişiliğini oluşturuyor. Bence en sağlıklı bilgi edinme aileden başlıyor ve en değerli olanları da onlardır. Türk aile toplumunda bugüne kadar evliliğe ilişkin bir eğitim bir kurs olmadı. Benim zamanımda böyle bir şey yoktu. Gelir seviyesine ve yaşam standardına göre mutluluk aynı oranda artmıyor, aksine azalma eğilimi gösterebiliyor. Boşanma oranları daha yüksek oluyor. Durum böyle olunca evlilik okuluna ihtiyaç duyulmaktadır.
   Buraya gelip bu bilinci gösterdiğiniz için çok teşekkür diyorum. Karşımızdakini dinleyebilmek birçok sorunu çözüyor. Avukat olduğum için mesleğim gereği bir çok aile sorunlarıyla karşılaştım. Edindiğim en büyük tecrübe insanların birbirini dinleyememesinden dolayı birçok sorun çıkmakta ve çözüm bulunamamaktadır. Bu kritik aşamayı aşarsanız, birbirinizi dinliyor oturum konuşabiliyorsanız pek çok sorunu baştan çözmüş olusunuz. Değer vermek de çok önemlidir. Bunlar olursa evlilik de toplum ilişkileri de sağlıklı olacaktır. Bu vesileyle hepinizi kutluyor, ömür boyu mutluluklar diliyorum.'
Daha sonra Başkan Yardımcısı Değirmenci, Evlilik Okulu'nda 15. dönem kursiyerlerine sertifikalarını verdi. Bu arada tüm kursiyerlere içinde evlilik okulu kitabının da bulunduğu çeşitli hediyeler verildi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr