Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Başkan Zolan: 'Eğitim birinci önceliğimiz'

Başkan Zolan: 'Eğitim birinci önceliğimiz'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması'nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Başkan Zolan, öğrencilere Denizli'yi layıkıyla ile temsil ettikleri için teşekkür etti ve başarılarından dolayı kutladı.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İmam Hatip Okulları Yöneticilerini makamında ağırladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması'nda Denizli'yi temsil eden ve Türkiye derecesi elde eden öğrencilerin de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Zolan, öğrencilere Denizli'yi layıkıyla temsil ettikleri için teşekkür etti ve altınla ödüllendirdi. 16-17 Mayıs 2014 tarihinde Eskişehir'de yapılan yarışmanın Türkiye finalinde Denizli'ye dereceyle dönen 5 öğrenciye bundan sonraki yaşamlarında da başarı dileyen Başkan Zolan, öğretmen ve yöneticilere de teşekkür etti.
Denizli İmam Hatip Okulları Yöneticileri ile birlikte Başkan Zolan'ı ziyaret eden heyette bulunan Denizli eski Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'a eğitime verdiği destekten ötürü teşekkür etti. Erdoğan," Denizli Türkiye' de yeni imam hatip okullarının yapımı konusunda en önde giden illerin başında yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda imam hatip okullarına olan rağbet de oldukça arttı. Öğrenci sayısında çok hızlı bir artış yaşandı. Sayısı iki olan lisemiz üçe çıktı. Gelecek sene kız lisesi sayısı da dörde çıkıyor. İnşallah bir yıl içerisinde Denizli Merkezde lise sayımız beşe çıkacak. Öğrenci potansiyelimiz arttığı için çalışmaların planlamalarının da bu yönde olması gerekiyordu. Bu durumu göz önünde bulundurarak sizler öncülük ettiniz ve bu nedenle sizlere müteşekkiriz. Öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz adına sizlere teşekkür ediyoruz" dedi.


Ziyaretten dolayı son derece mutlu olduğunu dile getiren Başkan Zolan, " Biz sizlere teşekkür ediyoruz. Bizler çocuklarımızın arzu ettiği eğitimi alabilmesi, herkesin istediğine ulaşabilmesi adına gayret sarf ediyoruz. Önünü açmaya çalışıyoruz. Eğitim her şeyin başında geliyor. İnsanlarımızı ileriye taşımak istiyorsak, değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak istiyorsak, geleceğimize sahip çıkmak istiyorsak gençliğimize, çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun için her türlü imkan seferber edilmelidir. Öncelikle fiziki mekanlar, sonrasında da içini dolduracak kaliteli öğretmenlerimiz ve güzel çocuklarımızla eğitimimizi en üst seviyede gerçekleştirmek, geleceğimizi orada o binalar içinde ilim yuvalarında inşa etmek önemli bir görev" dedi.
Eğitime gönüllü olarak katkı sağlayan herkese teşekkür eden Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: " Özellikle gönüllü olarak bu işe katkı sağlayan hayırseverlerimize, emek veren, fikir üreten, koşturan, terleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Tabi öğretmenlerimiz de aynı şekilde. Çocuklarımıza ışık tutmaya çalışıyorlar. Onların donanımlı bir şekilde gelecekte güzelliğe kavuşması için her türlü eğitimi almaları konusunda katkı sağlıyorlar. Sizlerin aracılığı ile selamlarımı iletiyorum. Müdürlerimize çok çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize baktığımızda Türkiye üçüncüsü olan gençlerimiz var. Demek ki yaptığımız çalışmalar, gayretler, sizlerin emekleri, herkesin sarf etmiş olduğu emek boşa gitmiyor. Çocuklarımız o verilen desteği katkıyı, eğitimi en üst seviyede alarak Türkiye'yi yarışmalarda temsil ediyor. Bize de derece getiriyorlar. İnşallah bunlar artacaktır. İnşallah üniversiteyi kazananların oranı artacaktır. Onun için bizim milli ve manevi değerlerimize bağlı, bilim ve teknoloji ile iç içe, sanat ve kültürle de bir arada yaşam tarzı haline getirmiş gençler yetiştirmemiz lazım. Diğer ülkelerdeki gençlerle yarışabilir duruma gelmiş değerler ve bilgilerle donatmak lazım. O imkanları çocuklarımıza vermemiz gerekir. Çok şükür pırıl pırıl bir gençliğimiz var. Ne versen kapacak seviyede. Ben tekrar emek veren katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum."
Başkan Zolan daha sonra Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Arapça Bilgi dalında Türkiye 3.sü olan, Beyza Arslan, Rabia Nur Atik, Mehmet Yörük , Sümeyye Tavşan ile Arapça Hitabet dalında Türkiye 4.sü olan Kaan Sarıgül'ü altınla ödüllendirdi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr