Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Konservatuvarda yeni dönem başlıyor

Konservatuvarda yeni dönem başlıyor

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kültür ve sanata verdiği destekle Türkiye'de örnek olarak gösterilen Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni dönem konservatuvar müracaatlarının başladığını duyurdu. Müracaatların sonlanmasının ardından yetenek sınavıyla öğrenci kabul edecek konservatuvarda, ücretsiz gitar, piyano, keman, kaval, bağlama, klarnet, ney ve ud kursları verilecek.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'na, yeni dönem müracaatları başladı. Kültür ve sanata verdiği destekle Türkiye'de örnek olarak gösterilen Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni dönem konservatuar müracaatlarının başladığını duyurdu. Kısa süre sonra kursiyerlerine kapılarını açacak olan konservatuvarda yeni dönem müracaatlarının 3 Ekim'e kadar süreceği ifade edildi. Müracaatların sonlanmasının ardından ise adayların yetenek sınavına tabi tutulacağı belirtildi. Kursiyerlerin, eğitim boyunca müziğin bir çok alanında ücretsiz olarak kendilerini yetiştirme olanağı bulacağı belirtilirken, yetenek sınavı tarihinin adaylara iletileceği ifade edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı konservatuarda, 10 yaş ve üzeri herkesin gitar, piyano, keman, kaval, bağlama, klarnet, ney ve ud kurslarına başvurabileceği işaret edildi. Konservatuvarda ayrıca 17 yaş ve üzeri Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korolarına başvuruların yapılabildiği kaydedilirken, çocuk korosu için ise 7-15 yaş arası kayıt alınabildiği ifade edildi. Konservatuarla ilgili bilgi almak isteyenlerin 26511 41 numaralı telefonu arayabilecekleri belirtildi.

Amaç donanımlı bir nesil yetiştirmek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, velilere çocuklarını ücretsiz olan konservatuar kurslarına göndermelerini tavsiye ederek, "Çocuklarımızın sadece derslerde değil sosyal hayatta da başarılı olabilmeleri için spor ve sanat gibi etkinliklerle ilgilenmelerini sağlamalıyız. Spor ve sanatla uğraşan çocukların kendine olan özgüvenleri ve yaşam standartları yaşıtlarına göre daha yüksek olacaktır. Biz bu düşüncelerle benzeri hizmetleri veriyoruz. Çocuklarımızı, dolayısıyla geleceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu. Konservatuvara sadece çocukları değil yetişkinleri de kurs almaya davet eden Başkan Zolan, "Ortak amacımız çocuklarımızı geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir" açıklaması yaptı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr