Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Büyükşehirin eğitim ordusu Denizli’nin hizmetinde

Büyükşehirin eğitim ordusu Denizli’nin hizmetinde

Bilgi Evlerinde yeni dönem başladı Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerinde 2016-2017 eğitim öğretim dönemi başladı. Bu yıl 84 öğretmenle hizmet verecek Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerinde yeni sezonda 2150 öğrenci eğitim alacak.
Belediyecilik hizmetleriyle Türkiye'de örnek çalışmalara imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, eğitim alanında da sayısız yatırıma imza atıyor. İlk ve ortaokul çağındaki öğrencilerin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını amaçlayarak, başarı çıtasını artırmaya yardımcı olmak hedefiyle uzun yıllardır hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi ve Kurs Merkezilerinde 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi başladı. Kentin 10 ayrı bölgesinde hizmet veren Karaman, Atalar, Fatih, Aktepe, Anafartalar, Mehmet Akif Ersoy, Gökpınar, Sevindik, Kayıhan ve Yenişehir mahallelerindeki 10 Bilgi Evi ve Kurs Merkezinde 2’nci sınıftan 8’inci sınıfa kadar 2150 öğrenciye 84 öğretmen tarafından eğitim imkanı sunuluyor.

Sosyal aktiviteler de düzenleniyor

Sabahçı ve öğleci olmak üzere düzenlenen kurslarda, öğrencilere ders ve ödevlerinde rehberlik yapan öğretmenler, çeşitli sosyal aktivitelerle de öğrencilerin eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayarak okul temposunun getirdiği yorgunluktan uzaklaşmalarını amaçlıyor.

“Başarı çıtası yükseliyor”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sosyal belediyecilik anlayışıyla eğitime yatırımlarına her alanda devam ettiklerini belirterek, “Eğitim alanında önemli projelerimizden biri olan Bilgi Evi ve Kurs Merkezleri, hizmete girdiği ilk günden bu yana her geçen gün yükselen başarı çıtasıyla öğrencilerimize hem derslerinde hem sosyal hayatta büyük katkılar sağlıyor. Öğrencilerimiz, sağlıklı koşullarda, güvenli bir şekilde okul dışı zamanlarını öğretmenlerimiz eşliğinde en iyi şekilde değerlendiriyor” diyerek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr