Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi açıldı

Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi’nin açılışı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından gerçekleştirildi. 1100 kitaplı kütüphanesi, günlük gazete ve dergiler, internet hizmetinin yanı sıra geleneksel el sanatları eğitimlerinin de verildiği merkez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek gösterdiği "Millet Kıraathaneleri"ne uygun yapısıyla dikkat çekiyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin, Gerzele Mahallesi’nde 1100 kitaplı kütüphane, günlük gazete ve dergiler, internet hizmetinin yanı sıra çeşitli ikramlar ve el becerileri kursları ile vatandaşlara hizmet verdiği Denizli Büyükşehir Belediyesi Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmud Güngör, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gökoğlan ve Ali Aydın ile daire başkanları, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek gösterdiği "Millet Kıraathaneleri"ne uygun yapısıyla dikkat çeken Denizli Büyükşehir Belediyesi Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi’nde ayrıca birbirinden değerli antik eserler de yer alıyor.

Başkan Zolan’a teşekkür

Denizli Büyükşehir Belediyesi Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi’nde yer alan eserler konusunda katkı sağlayan İslam Güneş, kendisine destek veren herkese çok teşekkür etti. Güneş, “Köyleri geziyorum, bulduğum eserleri buraya getiriyorum. Burası aynı zamanda halkımızın oturduğu insanlarımızın sohbet ettiği, gazete okuduğu, birbirimizin dertlerini dinlediğimiz bir yer olarak görüyorum. Bu güzel merkezin oluşmasında büyük emeği olan Osman Zolan Başkanımıza ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

"İnşallah bu merkezlerimiz artarak sürecek"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Gerzele Mahallesi’nde bir çok güzel işler yaptıklarını, Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi ile önemli bir ihtiyacı karşıladıklarını ifade etti. Başkan Osman Zolan, “İnsanlarımızın sohbet edebileceği aynı zamanda gazetelerini okuyup, internet erişimine de sahip oldukları birçok güzelliğe erişebildikleri bir mekana kavuşsun ve kültürümüzde geçmişten gelen değerlerimiz yaşasın istedik. Faaliyete başlayalı uzun süre olmuş olmasına rağmen açılışını yapma fırsatını bulamadık" diye konuştu.

"Güzellikler sunmaya devam ediyoruz"

Yenişehir Mahallesi’nde de benzer bir yapıyı daha önce Denizli’ye kazandırdıklarını anlatan Başkan Osman Zolan, “Herkese arzu ettiği imkanlar anlamında güzellikler sunmaya devam ediyoruz. İnşallah bu merkezlerimiz artarak sürecek, burada hem kütüphanemiz hem de diğer el becerileri kurslarıyla özellikle hanım kardeşlerimiz faydalanacak. Emek veren, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından İslam Güneş, Başkan Osman Zolan’a el işlemeli tavla hediye ederken, Başkan Osman Zolan’da İslam Güneş’e plaket takdim etti. Başkan Zolan ve beraberindekiler daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirerek, merkezde incelemede bulundu.
 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr