Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkçevizyon Coşkusu Devam Ediyor

Türkçevizyon Coşkusu Devam Ediyor

Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi ve TRT işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Türkçevizyon Uluslararası Türkçe Müzik Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. Festivale katılan gruplar, Türkçe şarkıları seslendiriyor.

    Festivalin bugünkü bölümünde Ziya Tıkıroğlu Açıkhava Tiyatrosu’nda festival için gelen gruplar sahne aldı. Binlerce Denizlili festivale yoğun ilgi gösterdi. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, başkan yardımcısı Şamil Çınar, TRT Radyo Dairesi Başkanı Şenol Göka ve TRT Ankara Radyosu Müdürü Amber Türkmen izleyenler arasında yerini aldı. 
   
Program, TRT radyoları ve televizyonundan dünyanın dört bir köşesine ulaştırıldı. Dünyanın 25 ülkesinden gelen 126 sanatçı, seslendirdikleri Türkçe sözlü şarkılarla festivale renk kattı. Programın ilk bölümünde 13 ülkenin sanatçıları ayrı ayrı sahnede şarkılarını seslendirdi. Özellikle Filistin’den gelen grup, büyük beğeni topladı. Onlarca farklı ülkenin bayrakları açık havadaki izleyenlerin elinde festival bitene kadar dalgalandı. Her sanatçının 2 eserle yer aldığı festivalin 2. bölümünde ise diğer 12 ülke sanatçıları Türkçe şarkılarını söyledi. Sanatçılar, sık sık dünyaya dostluk ve barış mesajı verdi, terör lanetlendi. Programın son şarkısında ise Bosna Hersek Grubunun söylediği ilahiye tüm sanatçılar eşlik etti.
   
Denizli Belediye Başkanı Zeybekci ve TRT Radyo Dairesi Başkanı Şenol Göka, festival programının ardından sahneye çıkarak tüm sanatçılara ayrı ayrı teşekkür etti. Bu arada programı izlemeye gelen vatandaşlar, sanatçılarla fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.
   
2. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali, İncilipınar Parkı’ndaki Türkçevizyon Gala Programıyla sona erecek.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr