Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller 27. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor

27. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor

Denizli Belediyesi’nin bu yıl 27.sini düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başlıyor.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleşecek 27. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’ne 5’i yabancı 19 grup katılacak. Festival, 9 Mayıs 2011 Pazartesi günü başlayacak ve 7 gün sürecek.
Müdürlük de festival öncesi hazırlıklarını son aşamaya getirdi. Yapılan başvuruları değerlendirmek üzere bir araya gelen seçici kurulun yaptığı değerlendirmeler, sonuçlandı. Buna göre, festivalde yer alacak tiyatro grupları belirlendi. KKTC, Makedonya, Bulgaristan, Azerbaycan ve Rusya’dan 5’ı yabancı, olmak üzere toplam 19 grup festivalde yer alıyor. Denizli Belediyesi’nin ev sahipliğini yapacağı festivalde, Denizli’den ise 3 grup bulunuyor. Gruplarda ise toplam 350 tiyatro oyuncusu yer alıyor.
Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, festival hazırlıkları hakkında bilgi verdi. Festivallerin kentin tanıtımına önemli katkı sağladığına dikkat çeken Otaklı, ‘26 yıldır kesintisiz festivali düzenliyoruz. Bu yıl 27’sini düzenliyoruz. Amacımız, kültürlerin kaynaşmasına katkı sunmaktır. Kentimize gelen misafirlerimizi de, gönüllü Denizli elçisi yapabilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Festivale katılacak gruplara şimdiden başarılar diliyorum’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr