Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Festival Coşkusu Devam Ediyor

Festival Coşkusu Devam Ediyor

Denizli’de festival coşkusu tüm hızıyla devam ediyor. Denizli Belediyesi’nin bu yıl 12. düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali, her gün dansçıların farklı yerlerdeki gösterileriyle gerçekleşiyor.
   Denizli Belediyesi tarafından düzenlenen ve kortej yürüyüşüyle başlayan 12. Uluslararası Halk Dansları Festivali, renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor. Festival kapsamında Kazakistan, Hırvatistan, Makedonya, Arnavutluk, Kırgızistan, Hollanda, KKTC ve ev sahibi Denizli Belediyesi PAHOY Halk Dansları ekibi dansçıları, 30 Haziran’a kadar Çınar, İncilipınar, Meska, Adalet Parkı’nda festival havasını estirmeyi sürdürüyor.
   Gruplar, her gün Çınar Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşa oyunlarını sunarken, diğer yerler de sırayla festivalle coşuyor. Önceki gün dansçılar Meska, İncilipınar ve Çınar’da inanılmaz güzellikte festival programı sundu. Ege’nin incisi İncilipınar da ise binlerce kişi dansçıları seyretmek için parka akın etti. Gecede ilk olarak Kırgız ekibi sahne aldı. Ardından Hırvatistan, Kazakistan, KKTC ve diğer ekipler gösterilerini sundu. Meska’daki program ise nefesleri kesecek güzellikte gerçekleşti. Dansçılar, ne kadar yetenekli olduğunu amfiyi dolduran binlerce kişiye sundu. Gruplar performansıyla uzun süre alkışlandı.
  12. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin Gala programı ise 29 Haziran 2012/Cuma günü saat 21:00’da Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılacak. Gala’da tüm dansçılar gösterilerini sunacak. Festival, 30 Haziran 2012/Cumartesi günü saat 21:00’da Çınar ve Adalet Parkı’ndaki programla son bulacak.
Tüm vatandaşları festivale bekliyoruz.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr