Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor

Amatör Tiyatro Festivali Başlıyor

Denizli Belediyesi’nin bu yıl 29.' sunu düzenleyeceği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali başlıyor. Festival, 12 Mayıs 2013/Pazar günü başlayacak ve 19 Mayıs 2013/Pazar günü son bulacak.
   Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleşecek 29. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’ne yurt içi ve yurt dışından 18 grup katılıyor. 
  Müdürlük de festival öncesi hazırlıklarını son aşamaya getirdi. Yapılan başvuruları değerlendirmek üzere bir araya gelen seçici kurulun yaptığı değerlendirmeler sonuçlandı. Buna göre, festivalde yer alacak tiyatro grupları belirlendi. Buna göre Bolu Bölge Tiyatrosu, Tiyatro Gölge, Netherland St Turkse Theater, Karadeniz Ereğli Sanat Kurumu, Sui Generis, Comedia Dell’arte Oyunculuğu, Ç.Y.D.D. Güneş Tiyatro, 18 Mart Üni. Sahne ve Gör. Sanatları Bölümü, Doğru Yol TKSD-Aziz Buş Tiyatrosu, Gizli Saklı Tiyatro, Mimarlar Odası Tiy. Topluluğu, Karman Theater, Tiyatro Hedef, Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, GEnç Denizli Tiyatro Topluluğu, Yenierenköy Belediyesi Esprin Karpaz Tiy, Baku Devlet Tiyatrosu ve Arka Mahalle Kumpanyası tiyatro toplulukları katılacak.
Denizli Belediyesi’nin ev sahipliğini yapacağı festivalde, toplam 400 tiyatro oyuncusunun yer alması bekleniyor.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, festival hazırlıkları hakkında bilgi verdi. Festivallerin kentin tanıtımına önemli katkı sağladığına dikkat çeken Başkan Osman Zolan; “28 yıldır kesintisiz bu festivalimizi düzenliyoruz. Bu yıl 29.’ sunu gerçekleştireceğiz. Amacımız, kültürlerin kaynaşmasına katkı sağlamaktır. Kentimize gelen misafirlerimizi de gönüllü Denizli elçisi yapabilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Festivale katılacak gruplara şimdiden başarılar diliyorum” dedi. 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr