Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Festival Coşkusu Devam Ediyor

Festival Coşkusu Devam Ediyor

Denizli Belediyesi’nin bu yıl 29.sunu düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 18 tiyatro grubunun yer aldığı festivalde oyunlar, kentin farklı mekanlarında gösterime sunuluyor.
   Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği 29. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’nde atölye çalışmaları, toplantılar ve tiyatro oyunları sunuluyor.
   Festival gruplarından, Comedia Dell’arte Oyunculuğu, Karman Theater, Netherland St Turkse Theater, Tiyatro Hedef, 18 Mart Üni. Sahne ve Gör. Sanatları Bölümü, Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Karadeniz Ereğli Sanat Kurumu, Yenierenköy Belediyesi Esprin Karpaz Tiyatrosu, Doğru Yol TKSD-Aziz Buş Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü oyunlarını sergiledi. Festivalde çocuk oyunlarına da yer verilerek sanata olan ilgileri artırılıyor. 19 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek festivalde, Mimarlar Odası Tiyatro Topluluğu, Bakü Devlet Tiyatrosu, Sui Generis, Atölye Sanat Tiyatrosu, Gizli Saklı Tiyatro, Ç.Y.D.D. Güneş Tiyatro, Arka Mahalle Kumpanyası ve Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyunlarıyla tiyatro sanatına gönül verenlerin karşısına çıkacak.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, 7’den 70’e herkesi oyunlara davet ettiğini belirterek, ‘Amacımız Denizli’yi her alanda başarılı yapmaktır. Uluslararası tiyatro festivaliyle de kültür alanında ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyoruz. Denizli’ye gelen her bir misafirimiz, buradan memnun ayrılarak gönüllü Denizli elçisi olacaktır. Tüm vatandaşlardan ücretsiz festival etkinliklerine katılarak oyunları seyretmelerini istiyoruz’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr