Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller 4 kıtadan 15 ülke Denizli'de buluştu

4 kıtadan 15 ülke Denizli'de buluştu

Denizli Belediyesi'nin düzenlediği 13. Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı.

Denizli Belediyesi tarafından bu yıl 13.'sü düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı.
Özbekistan, Kosta Rika, Endonezya, Gambia, Hindistan, Moldova, Acaristan, Romanya, Sırbistan, KKTC, Slovakya, Tayland, Ürdün ve Ukranya'dan 500 dansçının katıldığı festival, Denizli Valiliği'nden Delikliçınar Meydanı'na gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı.
Kortej yürüyüşünün ardından gruplar Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ı makamında ziyaret etti.
Festivalin renkli bir gösteri ile başladığını ifade eden Zolan, "Festival ile kültürel renkleri Denizli'de topluyoruz. Kendi kültürümüzü Denizli'ye gelecek konuklarımıza aktaracağız. Kentimizi ve ülkemizi tanıtacağız. Konuklarımızı ise birer kültür elçisi yapacağız. Dünyanın farklı kıtalarından gelen renkleri burada buluşturmanın keyfini yaşıyoruz. Amaç burada kültürel alışverişi sağlayarak dünya barışına katkı koymak. Misafirlerimizi Denizli'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Festivale emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Türkiye'den ev sahibi Denizli Belediyesi'nin Pamukkale Halk Oyunları Halk Dansları Topluluğu'nun yer aldığı festivalde, 15 ülkeye ait halk dansları grupları Delikliçınar Meydanında kurulan sahnede gösteri sundular.
Delikliçınar Meydanı ile birlikte İncilipınar Parkı, Adalet Parkı, Mükerrem-Mehmet Eke Ortaokulu, Ziya Tıkıroğlu Sanat Merkezi'nin yanı sıra 5 gün boyunca Honaz, Buldan, Acıpayam, Tavas ve Çivril ilçelerinde de gösteriler düzenleneceği bildirildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr