Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Halk Dansları Festivali'ne Muhteşem Gala

Halk Dansları Festivali'ne Muhteşem Gala

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen ve 11 ülkeden 350 dansçının katılımı ile gerçekleştirilen 14.cü Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin galası Ziya Tıkıroğlu Açık hava tiyatrosunda yapıldı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen, 11 ülkeden 350 dansçının yer aldığı ve grupların birbirinden güzel gösterileriyle nefesleri kestiği 14.cü Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin galası Ziya Tıkıroğlu Açık hava tiyatrosunda yapıldı.
Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu'nun gösterilen yoğun ilgiyle dolup taştığı galaya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve binlerce sanatsever katıldı.
Uluslararası Halk Dansları Festivali ile farklı kültürlerin birbirlerini tanımalarına zemin hazırlandığını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Halk Dansları milletlerin özüdür, milletlerin kültürüdür. Değişik renk ve kültürleri Denizlimiz'de buluşturmak istedik. Kore Halk Dansları grubu Ramazan ayında Denizli'de olacak. Bu yıl Uluslararası Halk Dansları festivalimizin 14.'sünü gerçekleştiriyoruz. Festivalimiz bu sene de gayet başarılı ve güzel geçiyor. Festivalimize katılan tüm gruplar kendi kültürlerini bize danslarıyla anlatıyor. Bu festivali çok önemsiyorum. Çünkü farklı coğrafyalardan gelen insanların buluşma noktası Denizli, kullandıkları dil dansları olacak. Barışa katkıyı Denizli'den danslarıyla yapacaklar. Bu yıl Bulgaristan, Endonezya, Gürcistan, KKTC, Kore, Kosova, Macaristan, Makedonya, Polonya, Sırbistan ve ev sahibi Denizli Büyükşehir Belediyesi PAHOY Halk Dansları Topluluğu olmak üzere toplamda 11 ülkeden 350 dansçı bizim için sahnede kendi halk danslarını sergilediler. Dünyanın farklı kıtalarından gelen renkleri izlemeye ve bu güzel geceye ortak olmaya gelen değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.
Başkan Zolan'ın konuşmasının ardından 11 ülkeden dansçılar sahne performansları ile izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr