Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan: "Güney'i hak ettiği yere getireceğiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan: "Güney'i hak ettiği yere getireceğiz"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Güney'in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 9. Güney Bağcılık ve Üzüm ve Festivali'ne katıldı. Başkan Zolan, "Bizler ve sizler üzerimize düşeni yapacak ve inşallah Güney'i hak ettiği yere getireceğiz" dedi.
Güney'in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen 9. Güney Bağcılık ve Üzüm ve Festivali başladı. Güney ilçe meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan törenin ardından halk oyunları gösterileri sergilendi. Daha sonra Güney'in düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü temsili olarak canlandırıldı. Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, burada yaptığı konuşmada, festivale verdiği destekten dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a Güney halkı adına sonsuz teşekkürlerini iletti. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Güneylilerin düşman işgalinden kurtuluş gününü kutladı. Başkan Zolan, "92 yıl önce Güney'de atalarımız, dedelerimiz kanını canını bu toprağa vermiş, buraların bize yurt olarak kalması için her türlü fedakarlığı yapmışlar. İnsanın en kıymetli şeyi canıdır, kanıdır. Atalarımız topraklarımız uğruna kanını canını vermişler. Güneyimiz, Denizlimiz, ülkemiz çok değerlidir, bunun bedeli şehit kanıyla ödenmiştir. Bu toprakları bize yurt olarak bırakan şehitlerimize büyüklerimize, atalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.

"Değerlerimizi yaşatırsak güçlü olmaya devam ederiz"

"Bu değeri gelecek nesillere anlatıp, bu vatanın bize neye mal olduğunu göstermeliyiz" diyen Başkan Zolan, şöyle konuştu: "İşte o zaman bu vatana sahip çıkarız. O zaman fikirlerimiz farklı bile olsa mevzu bahis millet, vatan, bayrak ve ülke çıkarı olduğunda sımsıkı birbirimize sahip çıkıp, kol kola gireriz." Büyükşehir Belediyesi olarak, Güney Belediyesi, Meclis üyeleri, kaymakamlık ve Güneylilerle kol kola girip neye ihtiyaç varsa o hedefe hep beraber yürüyeceklerini vurgulayan Başkan Zolan, "Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Güney çok değerli bir ilçemiz. Güney şelalesi dünya tarafından biliniyor. Güney'de elde edilen tütün en değerli tütündür. Bağcılıkla ilgili yoğun çalışmalarınız var. Esas Güney'i değerli kılan sizlersiniz. Bizler ve sizler üzerimize düşeni yapacak ve inşallah Güney'i hak ettiği yere getireceğiz" diye konuştu. Başkan Zolan, "Değerlerimizi gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. İşte o zaman biz olmaya devam ederiz, güçlü olmaya devam ederiz. Değerlerimize sımsıkı sahip çıkıp, onları devam ettireceğiz" dedi.

Üzüm ve Bağcılık Yarışması ödülleri verildi

Konuşmaların ardından üzüm yetiştiricileri arasında düzenlenen, "Üzüm ve Bağcılık Yarışması"nda, dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Zolan, bir süre onlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise sanatçı Yusuf Güney, Güneyliler için birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr