Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği devam ediyor

Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. Hafta içi her gün yaklaşık 3 bin öğrencinin katıldığı şenliklerde, toplam 60 bin çocuk animatörler eşliğinde gönüllerince eğlenme imkanı buluyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Türkiye’nin en geniş katılımlı Çocuk Şenliği tüm hızıyla sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı'nda kısa süre önce başlayan şenlikte, her gün yaklaşık 3 bin çocuk ağırlanıyor. Sabah ve öğlen olmak üzere her gün iki farklı grup, okullarından otobüslerle alınarak şenlik alanına getiriliyor. Burada animatörler eşliğinde eğlenen çocuklar çuval yarışı, ip çekme, can gibi geleneksel oyunlar oynayarak arkadaşlarıyla bir araya geliyor. Animatör eşliğinde oynanan oyunların yanında şişme oyun parklarında da eğlenme imkanı bulan çocuklar okul stresini bir günlüğüne de olsun üzerlerinden atma fırsatı buluyor. Bu yıl yine tüm ilçelerdeki ilköğretim çağında bulunan çocukları da şenliğe dahil eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, çocuklara çeşitli ikramlarda da bulunuyor.

Animatörlerle hatıra fotoğrafı

Şenliğe katılarak küçüklerin eğlencesine ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocukların iyi vakit geçirmesi için onlara eşlik eden animatörlerin hatıra fotoğrafı isteklerini de geri çevirmedi. Animatörlerle bir süre sohbet eden Başkan Zolan, 4 yıldır düzenledikleri Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği'ni 2015'te de hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Çocukların güldüğünü görmenin kendisine büyük bir mutluluk verdiğini ifade eden Başkan Zolan, "Çocuklarla vakit geçirmek yorgunluğumu büyük ölçüde alıyor. Zaman zaman şenliğimizi ziyaret ederek çocuklarımız sayesinde biz de enerji depoluyoruz. Bu benim için büyük bir keyif” dedi. Başkan Zolan, Çocuk Şenliği'nde 40 bini merkez, 20 bini ilçeler olmak üzere toplamda 60 bin çocuğu ağırlayacaklarını sözlerine ekledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr