Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Amatör Tiyatro Festivali perdelerini açtı

Amatör Tiyatro Festivali perdelerini açtı

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 31'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen "13" adlı oyun ile perdelerini açtı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 31'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, perdelerini açtı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen "13" adlı oyun Pamukkale Üniversitesi Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi'nde sergilendi. Oyunun gösterimine, Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda tiyatrosever katıldı. Değirmenci, her yıl olduğu gibi bu yılda oyunların ücretsiz olarak sahneleneceğini kaydederek, "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl Amatör Tiyatro Festivali'nin 31'incisini düzenlemekteyiz. Festivale bu yıl 6'sı yabancı olmak üzere toplamda 21 grup katılacak. Yurt içi ve yurtdışından Denizli'ye gelen grupların yanında ünlü tiyatrocular da söyleşi ve atölye çalışmaları ile festivale ayrı bir renk katacak" dedi.

Büyükşehir sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam edecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 1984 yılından beri kesintisiz olarak sürdürdüğü Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali ile Denizli halkını uzun yıllar amatör tiyatro ile buluşturduklarını vurgulayan Değirmenci, "Sosyal ve kültürel değerlere sahip çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi bu festivaller ile amatör ve profesyonel tiyatrocuları bir araya getirerek, bu sanatın Denizli'de daha da ilerlemesine katkıda bulunuyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam edecek" dedi. Konuşmanın ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneye konulan "13" adlı oyun izleyicilerin beğenisine sunuldu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr