Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Dans festivali coşkusu başladı

Dans festivali coşkusu başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali kortej ile başladı. Festivale katılan 11 ülkenin dansçıları Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 15'incisini düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali kortej ile başladı. Denizli Valiliği önünden başlayan korteje, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Arnavutluk, Bosna Hersek, Gürcistan, K.K.T.C., Kosova, Kosta Rika, Makedonya, Meksika, Moldova, Sırbistan ve Türkiye olmak üzere 11 ülkeden 380 dansçı katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı kortejde dansçılar ülkelerine özgü dansları sergiledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği coşkulu yürüyüş Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde son buldu. Daha sonra 11 ülkeden gelen konukların temsilcileri Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin 15'incisini düzenlediklerini belirterek; "Davetimizi kabul edip festivalimize katıldığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Farklı renkler buluşuyor

Başkan Zolan, "Halk dansları, ülkelerin kültürünü ve yaşam biçimlerini yansıtır. Bu dünyanın rengarenk ve ne kadar güzel olduğunu inşallah bu halk dansları festivalimizle göreceğiz. Değişik renklerle, hareketlerle, güzelliklerle hep beraber buluşacağız. İnşallah güzel bir festival olur" diye konuştu. Denizli ve Türkiye'yi konuklara tanıtmak, aynı zamanda dansçıların geldiği ülkeleri ve şehirleri tanımak istediklerini kaydeden Zolan, "Dünyanın bu şekilde barışa gideceğini, dostluk ve insanlığın birlikte yürüyeceğini düşünüyoruz. Burada birçok güzelliğimiz var. Sizlere iyi bir evsahipliği yapmak istiyoruz. Herşey gönlünüzce olsun" dedi. Ziyaretin ardından dansçılar, Delikliçınar Meydanı'nda bir gösteri yaptı. Birbirinden güzel danslarını Denizlililer için sergileyen ekipler vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.

Festival programı

8-14 Haziran tarihleri arasında yapılacak 15. Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında düzenlenecek programlar şöyle: "9 Haziran 2015 Salı Saat 20.30 Delikliçınar Meydanı ve İncilipınar Parkı. 10 Haziran 2015 Çarşamba Saat: 20.30 Adalet Parkı-Güney-Sarayköy. 11 Haziran 2015 Perşembe Saat: 20.30 Delikliçınar Meydanı-Tavas-Kale. 12 Haziran 2015 Cuma Saat: 21.00 Açıkhava Tiyatrosu (Gala). 13 Haziran 2015 Cumartesi Saat: 20.30 İncilipınar Parkı-Adalet Parkı-Meska."

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr