Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller 4. Kaleiçi Alışveriş Şenliği başlıyor

4. Kaleiçi Alışveriş Şenliği başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği tarafından gerçekleştirilecek 4. Geleneksel Kaleiçi Alışveriş Şenliği, 23-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Denizli'nin ilk AVM'si olma niteliği taşıyan tarihi Kaleiçi Çarşımızın geleneksel alışveriş günlerine tüm halkımızın katılmasını ve tarihimize sahip çıkmasını istiyoruz" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin büyük önem verdiği tarihi Kaleiçi Çarşısı'nda bu yıl 4. gerçekleştirilecek Geleneksel Kaleiçi Alışveriş Şenliği 23-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Ticaret Odası'nın katkıları ile Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen Kaleiçi Alışveriş Şenliği boyunca yapılacak indirimlerle hem tarihi Kaleiçi Çarşısı hareketlenecek, hem de vatandaşlar uygun fiyata ürenler elde edecek. 23-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kaleiçi Alışveriş Şenliği öncesinde geleneksel hale gelen kahvaltı düzenlendi. Kaleiçi esnafının yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıya katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada Kaleiçi'nin tarihi bir mekan olduğunu vurgulayarak, "Kaleiçi atalarımızdan, ecdadımızdan bugünlere kadar taşıdığımız alışveriş merkezi. Asıl bu işi başlatan atalarımız olmuş" dedi.

Şenliğe davet

Zamanın şartlarından dolayı Kaleiçi'nin tercih noktası anlamında geri plana düştüğünü anlatan Başkan Zolan, "Bizler her türlü alt ve üst yapı noktasında destek veriyoruz. Artık Kaleiçi daha güzel hale geldi. Bu değerlere sahip çıkıyoruz. Buranın yaşamasını ve yaşatılmasını arzu ediyoruz. Burada tarih var, köklerimiz var, geçmişimiz var. Bunun hissedilmesi amacıyla 23-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu şenliğimize bizler de destek veriyoruz. Ben bütün Denizlili hemşerilerimi o ruhu, o maneviyatı hissetmeleri ve buradaki güzel ürünleri uygun fiyata almak ve ihtiyaçlarını gidermek için davet ediyorum. 23 Kasım Pazartesi gününden itibaren başlamak üzere güzel etkinlikler gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Kahvaltının ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kaleiçi esnafını ziyaret etti. Alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Zolan, alışveriş şenliğine davet etti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr