Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller 8. Ters Lale Şenliği coşku ile kutlandı

8. Ters Lale Şenliği coşku ile kutlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Hayrettin Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile bu yıl 8'incisi düzenlenen Hayrettin Mahallesi Ters Lale ve Yayla Şenlikleri coşku ile kutlandı. Ters lalenin dünyada ender bulunan bir çiçek olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Geleceğe daha hızlı yürümek için geçmişimizden güç alacacağız" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Hayrettin Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile 8. Hayrettin Mahallesi Ters Lale ve Yayla Şenlikleri Bozkurt'un Hayrettin Mahallesi'nde kutlandı. Şenliğe, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hayrettin Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Altuntaş, ters lalenin doğanın hüzünlü güzeli olduğunu belirterek, "Ters lale dökülen gözyaşlarının simgesidir. Hikayelerin kahramanıdır. Ters lale gözyaşıdır" dedi. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise, bu tür festivaller ve organizasyonların kardeşliği pekiştirdiğine işaret ederek, "Bu kapsamda destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a, teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Geleceğimiz için geçmişimizden güç alıyoruz"

Ters Lale'nin dünyada ender bulunan bir çiçek olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bizi biz yapan değerlerimiz vardır. Kökümüzü unutmayacağız. Değerlerimizi kaybetmeyeceğiz. Geleceğe daha hızlı yürümek için geçmişimizden güç alacacağız" diye konuştu. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Denizlimiz için 1 yıl boyunca yapacağımız çalışmaları anlattık. Birçok projemizi açıkladık. Bozkurt ilçemiz ile ilgili de bir çok güzel projelerimizi açıkladık. Hayrettin'in ne ihtiyacı varsa başımızın üstüne. Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonrada inşallah el ele gönül gönüle sadece hizmet odaklı çalışmalarımız devam edecek. Bu değerlerimizin yaşatılması, güzelliklerin devam etmesi adına Büyükşehir Belediyesi olarak, derneğimiz ve Bozkurt Belediyesi ile hep birlikte bu güzellikleri yaşatmaya devam edeceğiz. Etkinliğimiz hayırlara vesile olsun. Geleceğimiz daha güzel olsun" dedi.

"Biz Balkanlarız"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu da, kendisinin de muhacir olduğunu anlatarak, "Yediğimiz aşımız aynı, söylediğimiz sözümüz aynı, geleneğimiz aynı, hüznümüz aynı, düğünlerdeki coşkumuz aynı. Biz Balkanlarız. Balkan kadınlarıyız. Balkan kadınları bu coğrafyaya geldikleri yerden kültürlerini ve değerlerini getirmiş kadınlardır. Balkanlar aynı zamanda bir ailedir. Biz atamızı ayrı biliriz, anamızı ayrı biliriz. Atalarımızın ve analarımızın ayrı hakkı ve saygısı vardır. Bugün Ters Lale Şenliği'nin 8'incisini kutluyoruz. Bundan sonra da gelişerek ve daha da şenlenerek devamını diliyorum" açıklamalarında bulundu. Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Sanatçısı Hakan Eyiden seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ile şenliğe gelen davetlilere coşku dolu anlar yaşatırken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Yıldız Halk Dansları Topluluğu da sergilediği performansı ile izleyenlerin büyük beğenisini topladı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr