Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği başladı

Türkiye'nin en büyük Çocuk Şenliği başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği Babadağ ilçesinde başladı. Şenliğin ilk gününe katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocuklarla birlikte oyunlar oynayarak eğlencelerine ortak oldu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği bu yıl Babadağ ilçesinde başladı. Babadağ Spor Salonu’nda başlayan şenliğin ilk gününe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Babadağ’da eğitim gören ilköğretim çağındaki çocuklar katıldı. Her gün ilköğretim çağındaki yaklaşık 3 bin dolayındaki çocuğa eğlenceli bir gün yaşatmayı hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Babadağ ile başlattığı şenliğe katılan çocuklar animatörler eşliğinde doyasıya eğlendi. Çuval yarışı, ip çekme, can gibi geleneksel oyunlar oynayan çocuklar şişme oyun parklarında doyasıya eğlenme imkanı buldu. Öğrencilerin gönüllerince eğlendiği şenliğin ilk gününe katılan Başkan Zolan, çocukların eğlencelerine ortak oldu, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Şenlik tüm ilçelerde yapılacak”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geleneksel hale getirdikleri Türkiye’nin en geniş katılımlı Çocuk Şenliği’ni Babadağ ilçesinde başlattıklarını söyledi. Fırsat buldukça şenlik alanlarını ziyaret ederek çocuklarla birlikte olacağını ifade eden Başkan Zolan, “Biz ‘Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak’ derken sadece fiziki yatırımlarımızı kast etmedik. Spordan sanata, kültür faaliyetlerden sosyal etkinliklere kadar tüm etkinliklerimiz Denizli merkezimizde olduğu gibi ilçelerimizde de gerçekleşecek” dedi. Tüm ilçelerde yapılacak şenliğe daha sonra Denizli merkezde devam edeceklerini belirten Başkan Zolan, “Çocuklarımızın burada gülüp eğlenmeleri bizim için büyük mutluluk” diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr