Ana Sayfa Kültür & Sanat Festivaller TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇOCUK ŞENLİĞİ

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇOCUK ŞENLİĞİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğine katılan çocuklar gönüllerince eğleniyor. Şenliğe katılarak çocukların eğlencesine ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’deki en büyük çocuk şenliği organizasyonunu yapmaya devam ettiklerini belirtti
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Türkiye'nin en büyük çocuk şenliğine katılan çocuklar gönüllerince eğleniyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, EGS Fuar alanında düzenlenen çocuk şenliğinde öğrencilerin eğlencesine ortak oluyor. Çocuklarla halat çekme, yağ satarım bal satarım gibi geleneksel oyunlara katılan Başkan Osman Zolan, çocukların sevgi gösterisiyle karşılandı. Türkiye’deki en büyük çocuk şenliği organizasyonunu yapmaya devam ettiklerini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, 7’ncisini düzenledikleri çocuk şenliğinde 60 binin üzerinde çocukları oyunlarla arkadaşlarını buluşturacaklarını söyledi. Başkan Zolan, “Sadece şehir merkezinde değil, 19 ilçemizde bu şenliklerimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, onlar bizim her şeyimiz. Onları geçmişteki geleneksel oyunlarımızla buluşturmak ve tanıştırmak istiyoruz. Özellikle son yıllarda artan sanal dünyadan, gerçek olmayan oyunlardan kopararak çocuklarımızı gerçek hayattaki oyunlarla buluşturup arkadaşlarıyla birlikte güzel, hoş vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz ” diye konuştu.

“Onlar için ne yapsak azdır”

İlköğretim çağındaki çocuklara eğlenceli bir gün yaşatmayı hedeflediklerini söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çocuklar bizim gözbebeğimiz, her şeyimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Çocuklarımız çok mutlu. Onlarla oyunlar da oynadık. Çocuklarımızı gerçek hayattan koparmamak gerekiyor. Okul ve dersler olacak ama onların çocuk olduğunu da unutmamak gerekiyor. Özellikle TV, internet başından kısmen de olsa ayrılığı sağlamak gerekiyor. 60 bin çocuğumuzu burada eğlendiriyor, güzel vakit geçiriyoruz. İnşallah çocuklarımız gelecekte bizden daha iyi, daha başarılı olacak. Çocuklarımızla bir araya gelince onlardan enerji alıyorum ve burada olmaktan çok mutluluk duyuyorum”

“Her şey çocuklarımız için”

Çocuklar ve gençler için pek çok faaliyet içerisinde olduklarını belirten Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile çocukların ve gençlerin diledikleri branşta ücretsiz olarak spor, sanat ve kültür kurslarından faydalanabildiğine dikkat çekti. Başkan Zolan, “Her mahallemizde parklarımız, spor tesislerimiz, kapalı yüzme havuzlarımız var. Denizlimizde çocuklarımız ailesiyle, arkadaşlarıyla güzel vakit geçirebilecekleri birçok güzel mekanlar oluştu. Bu mekanlar çocuklarımızı geleceğe hazırlıyor, mutlu ediyor. Hem fiziki gelişim hem de ruh gelişimine katkı sağlayıp arkadaşlarıyla kaynaşması ve gerçek hayatla buluşmasına çok büyük katkı sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak, çocuklarımız için her şeyi feda etmeye, seferber etmeye devam ediyoruz ve bundan sonra aynı yürüyüşümüz devam edecek. İnşallah çocuklarımız mutlu olsunlar, bu güzel dünyada güzellikler yaşasın. Her şey çocuklarımız için” dedi.

60.000 çocuk gönüllerince eğleniyor

Türkiye’nin en büyüğü olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Çocuk Şenliği, bu güne kadar yüz binlerce çocuğu ağırlarken, bu yıl toplam 60 bin çocuk şenlikte gönüllerince eğlenecek. İlçe turlarını tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi 7. Çocuk Şenliği kent merkezindeki öğrencilerle buluştu. Sanal dünyadan bir gün olsun uzaklaşan çocuklar gerçek arkadaşlarıyla oyun alanlarında güzel hatıralar yaşıyor. Şenliğe özel tişört hediye edilen çocuklara poğaça, meyve suyu gibi ikramlar da yapılıyor.

 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr