Ana Sayfa Haberler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları’ndan Başkan Zolan’a ziyaret

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları’ndan Başkan Zolan’a ziyaret

36. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni kabul eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Ahilik bizleri bugünlere getiren bir güzellik, ecdadımızdan bizlere kalan en güzel mirastır” dedi.
18.09.2023
“Ahilik ecdadımızdan bizlere kalan en güzel mirastır”

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanan 36. Ahilik Haftası dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, Denizli Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir, birliğe bağlı oda başkanları ve yöneticiler katıldı. Erbeği ziyarette yaptığı konuşmada, 36. Ahilik Haftası dolayısıyla bir dizi ziyaret ve program gerçekleştirdiklerini belirterek, “Biz 70 bin esnafımızla sizin yanınızdayız. Ahilik geleneğinden geliyoruz ve bu geleneği sürdürmek için gayret ediyoruz. Ahilik Bayramımız hayırlı uğurlu olsun” dedi. Ahilik Haftasını kutlayan Başkan Zolan ise, “Ahilik bizleri bugünlere getiren bir güzellik, ecdadımızdan bizlere kalan en güzel mirastır. Ahilik demek kardeşlik demek, Ahilik demek yardımlaşmak demek, Ahilik demek en kaliteli ürünü üretmek demektir” ifadelerini kullandı.

“Esnafımızın yanındayız”

Bugün kanunlarla sağlanan ticaretin geçmişte Ahilik geleneği ile yerine getirildiğini anlatan Başkan Zolan, “Denizli bugünlere Ahiliğin çizgisinden yürüyerek gelmiştir. Allah yolumuzu açık etsin. Şehrimizde 70.000 esnafımız var. Biz de 70.000 esnafımızın yanındayız. Allah’ım onlara güç kuvvet versin” diye konuştu. Esnaflığın çok çok kıymetli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “İnşallah güçlenerek yolumuza devam edeceğiz. Allah’ım yolumuzu açık etsin. İnşallah yarınımız bugünden daha güzel olsun” dedi.
.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr