Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Atatürk’ün Denizli’ye Gelişinin 79. Yılı

Atatürk’ün Denizli’ye Gelişinin 79. Yılı

Denizli Belediyesi, Ulu Önder Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 79. yılında anma konseri düzenledi

   Denizli Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 79. yıl dönümünde, anma konseri düzenledi. Konser, sanatseverlerden büyük beğeni aldı.

   EGS Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konseri, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci, belediye eski başkanlarından Ziya Tıkıroğlu, Konservatuvar onursal başkanı Sezai Günalp, protokol ile çok sayıda sanatsever izledi. 

   Denizli Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu’nun sahne aldığı konseri şef Erol Çifçi yönetti. 2 bölümden oluşan konserin ilk bölümünde, koro üyeleri Ulu Önder Atatürk’ün sevdiği birbirinden güzel eserleri seslendirdi. 11 eserin yer aldığı konserin ilk bölümünde, koristler izleyenlerden tam not aldı.

   Konserin 2. bölümünde ise TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Elif Güreşçi sahne aldı. Sanatçı Güreşçi, sanat müziği eserlerini dinleyenler için seslendirdi. Konser yaklaşık 3 saat sürdü. 

   Vali Erkmen ve başkan Zeybekci, konser sonrası sanatçı Güreşçi ve şef Erol Çifçi’ye çiçek sundu. Başkan Zeybekci, Ulu Önder Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin üzerinden 79 yıl geçtiğini kaydederek, ‘Atatürk, bizlere muasır medeniyet seviyesine ulaşmak gibi bir hedef gösterdi. İnşallah onun gösterdiği hedefe de ulaşacağız. Atatürk’ün ziyaretinde, O dönem Cumhurbaşkanlığı’ndan gönderilen faksta 50 kişi için yemek ve yatak için yardım istenmiştir. Şimdi ise Denizli’miz binlerce kişiyi ağırlayacak konuma ulaşmıştır’ dedi.

   Denizli Valisi Yavuz Erkmen de, anma konseri için emeği geçen herkese teşekkür etti.
 


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr