Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Denizli Belediyesi'nden Alkışlanacak Kültürel Hizmet

Denizli Belediyesi'nden Alkışlanacak Kültürel Hizmet

Denizli Belediyesi kültür yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Belediye konservatuar sanatçılarının hazırladığı Denizli Türküleri albümü müzik severlerin beğenisine sunuldu. Albümün tanıtımı ise muhteşem bir konserle yapıldı.
Denizli Belediyesi tarafından hazırlanan kültür yayınlarına bir yenisi daha eklendi. Hazırladığı yazılı ve görsel yayınlarının yanı sıra müzik albümleri ile de bizim olan değerlerin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan Denizli Belediyesi, şimdi de Denizli Türkülerini bir albümde topladı. Daha önce Özay Gönlüm Türküleri ve Belediye Konservatuarı Çocuk Korosunun seslendirdiği Türk Halk Müziği albümünü hazırlayan Belediye Konservatuar sanatçıları bu kez de herkesin keyifle dinlediği Denizli Türkülerini seslendirdi.

16 eserin yer aldığı albümün tanıtımı ise muhteşem bir konserle yapıldı. Denizli Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konser büyük beğeni topladı. Konserin sunumunu Denizli Belediye Konservatuarı şefi Erol Çifçi yaptı. Albümün sanat yönetmenliğini de yapan Çifçi, albüm hakkında bilgiler aktardı. Albümde yer alan eserleri seslendiren konservatuar sanatçıları Hakan Eyiden ve Yeşim Dağlı’ya sahnede sergiledikleri halk oyunları ile Pamukkale Halk Oyunları Derneği (PAHOY) ekibi eşlik etti.

Salonu dolduran izleyenler ise seslendirilen her eserde farklı duygular yaşayarak türküleri hep bir ağızdan söylerken özellikle hareketli türkülerde çocuklar yerlerinde duramadı. Konser sonrasında ise Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hayrettin Duran albüme emeği geçenlere teşekkür etti başarılarının devamını diledi.

Ücretsiz olarak dağıtılacak Denizli Türküleri albümünde 15 eser yer alıyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr