Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Ustalara Saygı Gecesi

Ustalara Saygı Gecesi

Denizli Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümü ‘Bir Türküdür Anadolu’ konseri ile türkü severlere inanılmaz bir akşam yaşattı. Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan, Aşık Veysel ve Aşık Mahsuni Şerif’in eserlerinin seslendirildiği konserde halk ozanlarının yaşamları tiyatral bir dille anlatıldı.
Denizli Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümü ‘Bir Türküdür Anadolu’ adlı konser ile dinleyicisiyle buluştu. Programda, Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan, Aşık Veysel ve Aşık Mahsuni Şerif’in eserleri seslendirildi. Türk halk kültürünün büyük isimlerine ayrılan gecede halk ozanlarının yaşamları tiyatral bir dille anlatıldı.

Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü`ne bağlı Denizli Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümü tarafından hazırlanan ‘Bir Türküdür Anadolu’ adlı özel konser büyük alkış topladı. EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda vatandaş izledi.

İsmail Barkan tarafından yönetilen koro tarafından Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan, Aşık Veysel ve Aşık Mahsuni Şerif’in eserleri seslendirildi. Halk ozanlarının yaşamları ise tiyatral bir dille anlatıldı. Salonu dolduranlar tarafından büyük beğeni toplayan konser sonunda ise Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, konservatuar ses ve saz sanatçılarına çiçek vererek teşekkür etti.

Denizli’de gerçekleştirilen kültürel etkinliklerin her zaman merkezinde yer alan Denizli Belediyesi’nin yine farklı bir organizasyona imza attığını dile getiren Çınar, “ Konservatuar sanatçılarımız yine bize olağan üstü bir akşam yaşattı. Halk kültürünün vazgeçilmez dört ozanı eserleriyle bir kez daha yad etmiş olduk. Burada bizim olan değerimiz türkülerimiz yeniden hayat buldu. Bu konser için emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr