Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Özay Gönlüm Anısına Anma Konseri

Özay Gönlüm Anısına Anma Konseri

Türk Halk Müziği (THM) sanatçısı Özay Gönlüm, ölümünün 11. yılında Denizli Belediyesi'nce düzenlenen konser ile anıldı.
Türk Halk Müziği Sanatçısı Özay Gönlüm ölümünün 11'inci yılında Denizli Belediye Konservatuar ses ve saz sanatçıları tarafından verilen konser ile anıldı.
Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar ile çok sayıda davetlinin katıldığı konser Belediye Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Türkiye'nin tanıtımı kapsamında birçok ülkede konser veren ve 4 bini aşkın derleme ve beste ile halk müziğine büyük hizmet veren Özay Gönlüm için düzenlenen konser öncesi sanatçının yaşam hikayesi izleyenlere sinevizyon gösterimi ile aktarıldı. Denizli Belediyesi Konservatuar Halk müziği Koro Şefi İsmail Barkan Yönetiminde Gönlüm’ün birbirinden güzel eserlerini, seslendiren sanatçılara salonu dolduranlarda eşlik etti.
Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, konser sonrası, gecenin anısı olarak, Sanatçının Yeğeni Osman Gönlüm’e ve Koro Şefi İsmail Barkan’a plaket sundu. Başkan Yardımcısı Şamil Çınar “Gönlümün derlediği türküler ile insanların gönlünde hoş bir seda bıraktığını, Ege yöresine ait derlemeleriyle tüm Türkiye'de sevildiğini söyledi. Özay Gönlüm, değerli bir sanatçıydı, yerinin doldurulması mümkün değil. Denizli Belediyesi olarak yeni Özay Gönlümler’in yetişmesi için gerekli şartları oluşturmak adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr