Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Engelliler Konseri Büyüledi

Engelliler Konseri Büyüledi

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu, verdiği konserle izleyenlere büyüledi.
Belediye Sanat Merkezi’ndeki konsere, Belediye Başkanı Osman Zolan, başkan yardımcısı Şamil Çınar, Engelliler Meclisi Başkanı Öztürk Özkan ile engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı.
Şef Münir Meral’in yönettiği koro ilk olarak Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait Türk Halk Müziği eserlerini seslendirdi. Birbirinden güzel eserleri başarıyla sunan koro, izleyenlerden büyük beğeni aldı. Onlarca engelli, sanatçılara eşlik ederek gönüllerince eğlendi. Sanatçılara ise, engelli sanatseverler vokalistlik yaptı. Konserin 2. bölümünde ise Fazıl Necdet Eskil, Mehmet Kaya, Murat Kırca ve Cennet Turgut gibi 15 korist, izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.
Anadolu’nun vazgeçilmezi kına gecesi ise geceye ayrı bir renk kattı. Sahnede gelinin eline kına yakılması izleyenlerden tam not aldı.
Engellilerin uzun süre unutamayacakları konser yaklaşık 3 saat sürdü.
Başkan Zolan ve önceki dönem belediye başkanlığı yapan Zeybekci, gecenin finalinde sanatçılara ve şef Meral’e çiçek sundu. Başkan Zolan, engellilerin önündeki engellerin kaldırılması için çalıştıklarını belirterek, ‘sosyal ve kültürel etkinliklerinize de ayrı bir önem veriyoruz. Tek amacımız, tek gayemiz sizlere daha iyi hizmet etmek ve sizlerin yaşamlarını kolaylaştırmaktır’ dedi.
Engelliler Meclisi Başkanı Öztürk Özkan da engellilere hitap etti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr