Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Denizli Belediyesi'nden Ücretsiz Konser

Denizli Belediyesi'nden Ücretsiz Konser

Denizli Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Koordinatörlüğü’nü üstlenen Emekli TRT Sanatçısı Selim Öztaş, muhteşem bir konser verdi.

   Denizli Belediyesi ücretsiz konser etkinliklerine sanatçı Öztaş’la devam etti. Selim Öztaş, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konserle sanat müziği sevenlerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konsere, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Konservatuvar onursal başkanı Sezai Günalp ile çok sayıda sanat müziği sevenleri katıldı.
 
Sanatçı, birbirinden güzel sanat müziği eserlerini izleyenler için seslendirdi. 650 kapasiteli salondaki herkes şarkılara eşlik ederek müthiş bir koro oluşturdu. Bizimle Şarkı Söyler misiniz? ismi verilen konserde unutulmaz anlar da yaşandı. Sanatçı Öztaş, yıllarca dillerden düşmeyen bestesi Güz Gülleri’ni söylerken duygu dolu anlar yaşandı. Sanatçının eşi TRT Sanatçısı Neşe Öztaş da sahneye çıkarak eşi sanatçı Selim Öztaş’a eşlik etti. 
  
Bu arada konserde Denizli Belediyesi Konservatuvarı’nda yetişmiş saz sanatçıları da sazlarıyla sanatçıya eşlik etti. Konservatuvardan emekli olan sanatçılar da şarkılarıyla konsere renk kattı.
  
Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Çınar, yaklaşık 3 saat süren konserin ardından sanatçı Selim Öztaş ve eşi sanatçı Neşe Öztaş’a çiçek sundu. Başkan Yardımcısı Çınar, ‘Konservatuvarımızın bugüne kadar geldiği aşamayı çok güzel özetlediler. Bugüne gelinmesinde emeği geçen çok dostumuz var. Konservatuarımıza emeği geçen hem de müziğe emek veren siz çok değerli müzik dostlarına çok teşekkür ediyorum. Konservatuvarımızla ilgili hedeflerimiz var. Biz konservatuvarımızın bir eğitim kurumu olmasını arzu ediyor bu yönde çaba sarf ediyoruz. Bunun olabilmesi için değerli sanatçılara ihtiyacımız vardı. Sanatçımız Selim Bey’e öneri sunduk ve kabul etmezse ne yaparız diye düşünüyorduk. Çok şükür bizleri kırmayıp kabul etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum’ dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr