Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Sanatçı Öztaş'tan Muhteşem Konser

Sanatçı Öztaş'tan Muhteşem Konser

Denizli Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Koordinatörlüğünü üstlenen Emekli TRT Sanatçısı Selim Öztaş, muhteşem bir konser verdi.
   Denizli Belediyesi ücretsiz konser etkinliklerine sanatçı Öztaş’la devam etti. Selim Öztaş, Denizli Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konserle sanat müziği sevenlerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konsere, Denizli vali yardımcıları Ekrem Erdoğan, Nevzat Sinan, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Konservatuvar onursal başkanı Sezai Günalp ile çok sayıda sanat müziği sevenleri katıldı.
   Sanatçı, birbirinden güzel sanat müziği eserlerini izleyenler için seslendirdi. Nostalji özlemi çekenler, hafızalarda yer tutan ve uzun süre kalplerde yer tutan eserleri hep bir ağızdan söyledi. 2 bölümden oluşan konserin ilk bölümünde sanatçı Öztaş’a, koroda yer alan koristler eşlik etti. Bu arada Denizli Belediyesi Konservatuvarı’nda yetişmiş saz sanatçıları da sazlarıyla koristlere katıldı. Konservatuvardan emekli olan sanatçılar da şarkılarıyla geceye ayrı bir güzellik kattı.
Konserin 2. bölümünde ise sanatçının özel korosunda görev alan ve 30 yılı aşkın süredir sanatçı Öztaş’la aynı sahneyi paylaşan Necla Akbaşak, birbirinden güzel eserleri söyledi. Konser, yaklaşık 3 saat sürdü.
    Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Çınar ve vali yardımcısı Ekrem Erdoğan konser sonrası koro üyelerine ve sanatçı Öztaş’a plaket sundu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr