Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Denizli Belediyesi'nden Muhteşem Konser

Denizli Belediyesi'nden Muhteşem Konser

Denizli Belediyesi ücretsiz bayram konserleri serisine bir yenisini daha ekledi. Belediye, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde ücretsiz konser düzenleyerek Gökçe ve Kolpa’yı sevenleriyle buluşturdu.
   Çınar Meydanı’ndaki konsere onbinlerce vatandaş katıldı. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de konsere gelerek binlerce vatandaşın Cumhuriyet Bayramı sevincini paylaştı. Konsere aşırı ilgi olunca meydan kısa sürede doldu. Gazi Bulvarı, Atatürk Bulvarı ve Lise Caddesi’nin kesiştiği kavşak trafiğe kapatılarak konseri izlemeye gelenlere tahsis edildi.
   Yoğun sevgi gösterileri altında sahneye çıkan Başkan Osman Zolan, herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlayarak söze başladı. Başkan Zolan, Ulu Önder Atatürk’ümüzün 89 yıl önce kurduğu Cumhuriyet’in, gençlerin omuzlarında yükseleceğini kaydederek, ‘Cumhuriyetimiz, inşallah sizlerin omuzlarında sizlerin gayretiyle dünya durdukça ilelebet payidar olacaktır. Tek vatan tek devlet tek millet diyerek ilelebet bayrağımız göklerde dalgalanacak,Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacak. Her Cumhuriyet Bayramı daha da coşkulu olacak şekilde kutlanacak. Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 yılında Türkiye’miz ve Denizli’miz çok iyi yerlerde olacak. Bunları siz yapacaksınız, siz başaracaksınız’ dedi.
   AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de, Cumhuriyet’in barış, kardeşlik, bir başkasının değerlerine saygı gösterdiğiniz sürece sizin değerlerinizin yükseldiği demektir diyerek,   ‘Cumhuriyet saygı demektir. Başkasına saygı göstererek size olan saygının arttığı ve garanti altına alındığı tek rejim demektir. Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize emaneti olan ve Cumhuriyet kurulmadan önce ve sonra bugüne kadar bu vatan bu bayrağa hizmet eden herkese minnet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ben Denizli Belediye’mize bu güzel etkinlikten dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.
   Vali Demir de, gençleri görünce aklına Büyük Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk O’nu yüceltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz’ sözünün geldiğini kaydederek, ‘Şuanda Denizli’nin her tarafı Türk Bayrağı’yla donatıldı. Bugün bu güzelliği Denizli’nin her yerinde yağıyoruz. Bunlar oldukça Cumhuriyet ilelebet payidar olacak. Hepinizin bayramı kutlu olsun’ dedi.
  Yaklaşık 25000 kişinin katıldığı konserde, sanatçı Kolpa’nın şarkılarına başlamasıyla coşku doruğa çıktı. Kolpa, birbirinden güzel şarkılarıyla 7’den 70’e binlerce kişiyi coşturdu. Kopla’nın ardından ise son dönemlerde şarkıları dillerden düşmeyen Gökçe sahne aldı. Gökçe, gerek şarkıları ve gerekse sahne performansıyla izleyenlerin gönlünde taht kurdu. Yaklaşık 3 saat süren Cumhuriyet konseri, herkesin hafızasından unutulmayacak güzellikte geçti.
   GRUP KOLPA VE GÖKÇE'DEN BAŞKAN ZOLAN'A TEŞEKKÜR
   Yapılan konuşmaların ardından yeniden sevenleriyle buluşan Grup Kolpa üyeleri kendilerini hayranlarıyla buluşturan Başkan Zolan'a teşekkür ederken, hem Grup Kolpa hem de Gökçe tüm lise öğrencilerine Türk Bayrağı dağıtarak önemli bir ilke imza atan Başkan Zolan'a Türk gençleri adına müteşekkir olduklarını söylediler.
   Konserin ardından Başkan Zolan, Milletvekili Zeybekci ve Vali Demir, sanatçılara çiçek ve plaket sundu.
   Konser sonrası ise havai fişek gösterileri vardı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr