Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri

Denizli Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği (TSM) Kadın Korosu, birbirinden güzel sanat müziği eserlerinin yer aldığı konser sundu.
   Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konsere, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, başkan yardımcıları Şamil Çınar, Nilgün Ök ile çok sayıda kadın ve sanat müziği sevenleri katıldı. Konsere ilgi oldukça yoğundu ve izleyenler unutulmaz bir sanat müziği gecesi yaşadı.
   Konseri, Denizli Belediyesi Konservatuvarı şefi Selim Öztaş’ın eşi Neşe Öztaş yönetti. TSM Kadın Korosu Şefi Öztaş, yaklaşık 3 saat süren konserin ilk bölümünde kadın bestekar ve güftekarların eserlerine yer verdi. Kadınların bestelediği ve güftesini yaptığı eserlere salondaki konuklar da eşlik ederek ortaya güzel bir tablo çıktı. TSM Kadın Korosu’na salondakiler de katılınca çok güzel bir ahenk oluştu.
   Konserin diğer bölümünde ise erkeklerin kadınlar için beslediği ve güftesini yaptığı eserler seslendirildi. TRT İzmir Sanatçısı Derya Gönültaş, bu bölümde geceye ayrı bir renk kattı. Sanatçı Gönüldaş, sanat müziği eserleriyle salondakilerin gönlünü mest etti.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan konserin sonunda sanatçılara çiçek sundu. Başkan Zolan, tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayarak, ‘Dünyadaki hızlı değişime ve gelişime ayak uydurma çabalarımızın başarıya ulaşabilmesi için bu toplumun itici bir güce ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Bu güç ise kadınlarımızın sosyal hayata katılmalarıyla ortaya çıkacaktır. Kadınlara sahip çıkan, sorunları ile ilgilenen, kadınları toplumun tüm kesimlerinde görmek için çaba harcayan, kadını toplumsal, siyasal, sosyal alanda daha çok söz sahibi yapmak için çalışan bizler, kadınlarımıza toplumun vazgeçilmez birer parçası olduklarını hissettirmek istiyoruz. Bu güzel konseri hazırlayıp sunan tüm kadınlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.
  Başkan Zolan’ın eşi Berrin Zolan da, konserin son şarkısına eşlik ederek koroda yer aldı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr