Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Denizli Belediyesi Çocuk Korosu'ndan Konser

Denizli Belediyesi Çocuk Korosu'ndan Konser

Denizli Belediye Konservatuvarı Çocuk Korosu öğrencileri, muhteşem bir konser verdi.
   Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki konsere; Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Kültür ve Sosyal İşler müdürü Hüdaverdi Otaklı ile öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Konservatuvar sanatçılarından Yeşim Dağlı, yaklaşık 1 saat süren konserde koroyu yönetti. Dağlı, konservatuvarda 7’den 70’e herkese müzik eğitimi verildiğini, bu eğitim kapsamında çocuklardan koro oluşturulduğunu söyledi. Grubun ilk kez konser düzenlediğini kaydeden Dağlı, çocukların öğrendiklerini konserle gösterme fırsatı bulduğunu belirtti.
   Çocuk korusu, performansıyla izleyenlerden büyük beğeni topladı. Konservatuvara giden koro üyesi çocuklar, yetenekleriyle büyükleri kendilerine hayran bıraktı. Koro, Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait türküler seslendirdi. Koro üyesi öğrencilerinden bazıları solist olarak sahne alıp, sesleriyle de büyüklerin beğenisini kazandı.
   Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, konserin ardından Dağlı'ya çiçek sundu. Başkan Yardımcısı Çınar, Denizli’nin, birçok ilde bulunmayan güzellikte bir konservatuvar binasına sahip olduğunu belirterek, dileyen herkese müzik eğitimi verdiğini söyledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr