Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Milli Mücadele Gününe Özel Konser

Milli Mücadele Gününe Özel Konser

Denizli Belediyesi, 15 Mayıs Milli Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında kahramanlık türkülerinin seslendirildiği bir konser düzenledi. EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri izlemeye gelenler unutulmaz bir geceye tanıklık etti.
  15 Mayıs Milli Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Denizli Belediyesi, kahramanlık türkülerinin seslendirildiği bir konser düzenledi. EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Piyade Albay Mehmet Şükrü Tandoğan’ın yanı sıra 64 ilin dernek başkanı ve eşleri ile çok sayıda davetli izledi. Denizli Belediye Konservatuvar Sanatçıları Ahmet Algün ve Yeşim Dağlı gecede kahramanlık türkülerini seslendirirken, Denizli Belediyesi PAHOY Halk Dansları Topluluğu’ndan Teyfik Soyuçok ise zeybek oyunu ile sanatçılara eşlik etti.
  Konserin hemen öncesinde sahneye gelen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Sağıroğlu, “Türkiye’nin farklı bölgelerinde bir çok etkinliğe katıldım. Ancak Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın muhteşem ve kusursuz ev sahipliğine hayran kaldım. Bu gün Başkanımızın bir sözü beni çok duygulandırdı. ‘ İnşallah bu topraklara bir daha düşman postalı girmez’ dedi. Gazi Mustafa Kemal’in söylemini tekrarladı. Ben Başkanımızdan bunu duymaktan onur duydum, mutlu oldum. Sayın Başkanımızın güler yüzü hepimizi mutlu etti. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi. 
  Birbirinden güzel türkülerin seslendirildiği gecenin sonunda ise Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü Tandoğan ve Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar sahneye davet edildi.
Konseri izlemeye gelen herkese teşekkür eden Başkan Zolan, “ İki gündür gazilerimizi Denizli’de misafir ediyoruz. Bu bizi çok mutlu etti, onurlandırdı. Denizli’ye güzellikler getirdiniz. Memleketlerinize döndüğünüzde oralardaki gazilerimize, büyüklerimize benden selam götürün. İllinizin belediye başkanlarına benden selam götürün. Hepinize Denizliye geldiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.
  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü Tandoğan ise ‘Gittiğimiz yerlerdeki belediye başkanlarına Sayın Osman Zolan’ın selamını götüreceğiz. Ama bir şey daha söyleyeceğiz. Denizli’de bir belediye başkanı var diyeceğiz’ diyerek kısa konuşmasını tamamladı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr