Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Denizlililer Salona Sığmadı

Denizlililer Salona Sığmadı

Denizli Belediyesi, ünlü sanatçı Barış Manço’nun ölümünün 15. yılında anma konseri düzenledi. Milyonların gönlünde taht kuran merhum sanatçı Barış Manço, ölümünün 15. yıldönümünde Denizli’de sevenleri tarafından şarkılarıyla anıldı.
  Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki konserde, Grup Anadolu Manço’nun birbirinden güzel şarkılarını seslendirildi. Manço hayranları, ölümünün 15. yılında sanatçıyı unutmayıp salonu tıklım tıklım doldurdu. Manço sevenleri konsere aşırı ilgi gösterince salon kapasitesi kadar hayran da dışarıda kaldı.
  BAŞKAN ZOLAN'A BÜYÜK İLGİ
  Salona alkışlar eşliğinde gelen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan burada Manço hayranlarına hitap etti. Bu arada, salonun her tarafı, koridorlar, merdivenler ve sahne önleri tıklım tıklım dolunca içeride adım atacak yer kalmadı. Başkan Zolan, aşırı yoğunluktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Salondaki Manço hayranları kadar bir o kadar kişinin de dışarıda kaldığını öğrendiğini söyleyen Başkan Zolan, 'İşte Barış Manço sevgisinin en güzel örneğini sizler gösteriyorsunuz. Büyük usta aramızdan ayrılalı 15 yıl oldu ve şarkıları dillerden dillere dolaşmaya devam ediyor. Bu arada, artık bu salonlar bu sevgiye yetmez oldu. Sanırım 600 kişilik salona 1000 dolayında katılım var. Bir o kadar da dışarıda kalmış. Bizim de sizlere bir müjdemiz var. Sanat ve Kültür Merkezi yapımına başladık. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi yapımı ise tüm hızıyla devam ediyor. Artık bin kişilik, 2500 kişilik salonlarda konserler izleyeceksiniz' dedi.
   Daha sonra Başkan Zolan, solist Mehmet Bacaklı ve konuk sanatçı Aydın Ayba'ya plaket takdim edip çiçek verdi.
   Grup Anadolu solisti Mehmet Bacaklı, sahneye çıkmasının ardından salonda büyük bir coşku yaşandı. Bacaklı, Manço’nun birbirinden güzel şarkılarını Mançoseverler için söyledi. Manço hayranları, bazen şarkılara eşlik ederken bazen de konsere gelemeyen yakınlarına cep telefonu aracılığıyla şarkıları dinletti. Konserde, grup gitaristleri de çeşitli şovlar yaptı. Konuk sanatçı Aydın Ayba da, Manço'nun unutulmaz eserleriyle salondakilerin ruhuna hitap etti. Yaklaşık 2 saat süren konserde, izleyenler hem unutulmaz bir konser yaşadı hem de Manço’ya olan özlemlerini giderdi.
  Eserleriyle milyonlarca insanın gönlünde taht kuran Barış Manço, 1 Şubat 1999’da aramızdan ayrılmıştı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr