Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler THM Korosundan Yılsonu Konseri

THM Korosundan Yılsonu Konseri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı yılsonu etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Türk Halk Müziği Korosu, birbirinden güzel halk müziği türküleriyle izleyenleri büyüledi. koro konseri sonun da TRT sanatçısı Sebahattin Gülümser sahne aldı.
İsmail Barkan'ın şefliğinde süren konser; Ziya Tıkıroğlu Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşti. Düzenlenen Konsere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Denizli Jandarma Alay Komutanı Ferdi Korkmaz ve Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gökoğlan ve İbrahim Özsoy, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Birbirinden güzel türküleri seslendiren koro üyeleri konsere katılanlara unutulmaz bir akşam yaşattı.
Türk Halk Müziği Korosunun Türküleri sonrasında Sahne alan TRT Sanatçısı Sebahattin Gülümser Denizli, Ege ve çeşitli yörelerden seslendirdiği türkülerle konser alanındaki seyircileri kısa sürede coşturmayı başardı.
Muhteşem gecenin finalinde Vali yardımcısı Ekrem Erdoğan yaptığı konuşmada " Kültürümüzü yaşatanlara, üretenlere, taşıyanlara, öğretenlere teşekkür ediyorum. Onlara millet olarak borçluyuz. Denizli zaten halk müziğinin ana kaynaklarından birisi. Özay Gönlüm'ü, Talip Özkan'ı, Hayri Dev'i yetiştiren Türkü memleketidir burası. Bu gün bunun örneğini görerek harika bir konser dinledik. Büyükşehir Belediyemizin sağladığı imkanlar sayesinde sanatsal etkinlikler izliyoruz. Bu imkanı sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Gece sonunda Konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da Konuşmasında katılan vatandaşlara seslenerek "Hep beraber güzel bir akşam geçirdik. Bizlerin her etkinliğinde yanımızda olduğunuz için sizlere de teşekkür ederim. Sanata ve sanatçıya değer veriyoruz. Başta çocuklarımız olmak üzere halk müziği ve sanat müziği korosu, enstrümanlarla ilgili kurslar herkese açık. Her kursumuz ücretsiz. Belediyemiz tarafından kültür hizmetleri sanat faaliyetleri sürdürülüyor. Yeter ki sizler çocuklarımız arzu etsin" dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr