Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Büyükşehir'den Ustaya Saygı Konseri

Büyükşehir'den Ustaya Saygı Konseri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizlili ünlü halk ozanı Özay Gönlüm’ün ölümünün 15. yılında "Ustaya Saygı Konseri" düzenledi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, vefatının 15. yılında Denizlili ünlü halk ozanı Özay Gönlüm anısına, "Ustaya Saygı Konseri" düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen konsere, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçıları Özay Gönlüm'ün birbirinden güzel eserlerini seslendirirken, vatandaşlar konsere yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 2 saat süren konser izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, konserin ardından yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Çok değerli büyüğümüzü, büyük ustamızı, yıllarca gönüllerimizi dolduran, değerlerimizi, türkülerimizi derleyen halk ozanımızı sizlerle birlikte anmak istedik. Çocukluğumuzdan bugüne o türküleri dinleyerek büyüyen bizler, bugün Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı'ndaki Türk Halk Müziği sanatçılarımız ve sizlerin yoğun katılımı ile bir aradayız" dedi.

"Büyük ustamızı anmaya devam edeceğiz"

Denizlili halk ozanı Özay Gönlüm'ü bundan sonra da anmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Zolan, "Onun derlediği türküleri, değerleri, toplumumuzun birçok güzelliklerini, Denizlimizin gülen yüzünü, insanını ve her türlü güzellikleri ortaya koyan büyük ustamızı inşallah anmaya ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ben tekrar ruhu şad olsun diyorum ve siz değerli hemşerilerim, Özay Gönlüm sevenler, Denizli'yi sevenler burada olduğunuz için, burada buluştuğumuz için sizlere çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Konserin ardından sahneye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, sanatçılara çiçek verdi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr